Jak pomagać osobom u kresu życia?
relacja

Jak pomagać osobom u kresu życia?

30.10.2018
30 października 2018 r. w Auditorum Maximum UJ odbyła się IV konferencja z cyklu „Opieka Paliatywna i Hospicyjna. Medycyna, Humanizm, Wolontariat", organizowana przez Uniwersytet Jagielloński oraz Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie. Przewodnim tematem tegorocznego spotkania była „Mniej znana rola w systemie opieki zdrowotnej”.
więcej o Jak pomagać osobom u kresu życia?
Powstała unikatowa książka na temat współczesnej kultury Kurdów

30.10.2018
Nakładem prestiżowego wydawnictwa Palgrave Macmillan ukazała się książka autorstwa polskich badaczy "Rediscovering Kurdistan's Cultures and Identities: The Call of The Cricket". Na razie publikacja ma postać elektroniczną, ale już wkrótce ukaże się wersja drukiem.
więcej o Powstała unikatowa książka na temat współczesnej kultury Kurdów
UJ podpisuje umowę z Roswell Park Comprehensive Cancer Center

30.10.2018
30 października w Collegium Novum UJ odbyło się spotkanie przedstawicieli Roswell Park Comprehensive Cancer Center w Buffalo, NY w Stanach Zjednoczonych z prorektorem UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisławem Kistrynem. Celem ich wizyty było podpisanie porozumienia o współpracy w zakresie badań onkologicznych.
więcej o UJ podpisuje umowę z Roswell Park Comprehensive Cancer Center
Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych ma 10 lat

29.10.2018
Powołane w 2008 r. przez Uniwersytet Jagielloński i ówczesną Papieską Akademię Teologiczną Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych obchodzi swoje dziesięciolecie.
więcej o Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych ma 10 lat
Dziesięć lat badań naukowców z UJ nad neutrinami słonecznymi

29.10.2018
Naukowcy biorący udział w eksperymencie BOREXINO prowadzonym w laboratorium podziemnym w Gran Sasso około 130 km na wschód od Rzymu opublikowali 25 października na łamach "Nature" kompendium swoich wyników na temat neutrin słonecznych. Ponad 10 lat działalności naukowej skupiającej się na badaniu wnętrza Słońca zaowocowało szczegółowym, nieosiągniętym jak dotąd zrozumieniem mechanizmu jego działania.
więcej o Dziesięć lat badań naukowców z UJ nad neutrinami słonecznymi