Duże zainteresowanie stanowiskami pomiarowymi w NCPS Solaris

04.06.2018
Pod koniec maja zakończył się 1. nabór wniosków o dostęp do stanowisk pomiarowych Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris w Krakowie (NCPS). Naukowcy mogli aplikować o przyznanie czasu badawczego na liniach PEEM, XAS oraz UARPES. Jak informuje NCPS, ostatecznie wpłynęły 42 oferty z Polski i zagranicy.
więcej o Duże zainteresowanie stanowiskami pomiarowymi w NCPS Solaris
Start rekrutacji na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim

04.06.2018
Najstarsza polska uczelnia czeka na nowych studentów. Rekrutacja na Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna się 5 czerwca o godzinie 12. Z tego powodu dzień wcześniej zorganizowano konferencję prasową. Uczestniczyli w niej między innymi: prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Armen Edigarian, pracownicy Działu Rekrutacji na Studia oraz dziennikarze.
więcej o Start rekrutacji na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim
Prof. Maria Kłańska uhonorowana austriackim odznaczeniem państwowym
uroczystość

Prof. Maria Kłańska uhonorowana austriackim odznaczeniem państwowym

04.06.2018
Prezydent Alexander Van der Bellen odznaczył prof. Marię Kłańską, wieloletnią kierowniczkę Zakładu Literatury Niemieckiej UJ, Austriackim Krzyżem Honorowym Nauki i Sztuki. Wysokie odznaczenie wręczył podczas uroczystości, która odbyła się 30 maja w Librarii Collegium Maius, ambasador Republiki Austrii w Polsce dr Werner Almhofer.
więcej o Prof. Maria Kłańska uhonorowana austriackim odznaczeniem państwowym
Rusza nowy projekt w ramach programu Erasmus+

04.06.2018
W dniach 21–24 maja 2018 w Sofii oficjalnie zainaugurowano nowy projekt współfinansowany przez Unię Europejską (program Erasmus+): EURASIA – Revitalizing European Studies Across Asian Universities, którego koordynatorem jest Uniwersytet Sofijski.
więcej o Rusza nowy projekt w ramach programu Erasmus+
Polsko-Chińskie Centrum Medycyny Integracyjnej coraz bliżej

04.06.2018
1 czerwca w Pekinie pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek podpisał Memorandum of Understanding pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim, Chińską Akademią Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz Światową Federacją Stowarzyszeń Akupunktury i Moksybucji. Umowa stanowi pierwszy etap wcielania w życie ustaleń władz UJ zmierzających do powołania Polsko-Chińskiego Centrum Medycyny Integracyjnej w Krakowie.
więcej o Polsko-Chińskie Centrum Medycyny Integracyjnej coraz bliżej