Koloproktologia praktyczna - pionierskie studia podyplomowe w UJ CM

06.03.2018
W ubiegłą sobotę Medyczne Centrum Kształcenia Studia Podyplomowego UJ wraz z Wydziałem Lekarskim UJ CM zainaugurowały dwusemestralne studia podyplomowe koloproktologia praktyczna. To jedyna forma kształcenia na rynku europejskim uwzględniająca problematykę koloproktologii w teorii i praktyce. W pierwszej edycji studiów uczestniczy 30 lekarzy chirurgów z całej Polski.
więcej o Koloproktologia praktyczna - pionierskie studia podyplomowe w UJ CM
Sportowe sukcesy reprezentów UJ

Sportowe sukcesy reprezentów UJ

05.03.2018
W miniony weekend 3-4 marca zawodnicy i zawodniczki reprezentujący Uniwersytet Jagielloński rywalizowali o mistrzostwo Polski w futsalu kobiet podczas turnieju Final Four Ekstraligi Fustalu Kobiet PZPN oraz akademickie mistrzostwo Polski w snowboardzie.

więcej o Sportowe sukcesy reprezentów UJ
Zagraniczni eksperci dołączają do kadry akademickiej UJ

05.03.2018
W poniedziałek 5 marca rektor UJ prof. Wojciech Nowak spotkał się z grupą zagranicznych naukowców, którzy przyjechali na Uniwersytet Jagielloński, aby objąć stanowiska profesorów wizytujących. Spotkanie to było swoistą inauguracją nowej odsłony programu profesury zagranicznej na UJ, finansowanego ze specjalnego funduszu utworzonego przez rektora.
więcej o Zagraniczni eksperci dołączają do kadry akademickiej UJ
Naukowiec z UJ CM w nowym składzie Rady Młodych Naukowców

05.03.2018
Doktor Mateusz K. Hołda z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum został członkiem Rady Młodych Naukowców (RMN). Rada jest organem doradczym Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jej głównym zadaniem jest promowanie rozwiązań i mechanizmów wspierających rozwój kariery młodych badaczy w Polsce.
więcej o Naukowiec z UJ CM w nowym składzie Rady Młodych Naukowców
IV Dyktando Krakowskie: Zwycięzca popełnił tylko 5 błędów

03.03.2018
"Dolnołużyczanin z Chociebuża", "pokrzewka piegża", "ekstrahumor", "stretch w kolorze écru", "strzeżcież się chytrzy" czy "chałturzący niby-hażanin" - to tylko niektóre z pułapek językowych, które czyhały na uczestników IV Dyktanda Krakowskiego. Arcytrudny tekst zatytułowany "Barbarzyńcy w ogrodzie, czyli komu bije dzwon" tradycyjnie przygotowała dr hab. Mirosława Mycawka z Wydziału Polonistyki UJ. Krakowskim Mistrzem Ortografii został Arkadiusz Kleniewski.
więcej o IV Dyktando Krakowskie: Zwycięzca popełnił tylko 5 błędów