Resort nauki sfinansuje dwa uniwersyteckie projekty w ramach NPRH

Resort nauki sfinansuje dwa uniwersyteckie projekty w ramach NPRH

28.02.2018
"Edycja krytyczna Dzieł Stanisława Przybyszewskiego - serie A i B (utwory literackie)" i "Polska - Rosja w kulturze muzycznej XIX i I połowy XX wieku. Badania źródłowe i analiza zjawisk w sferze bilateralnych kontaktów artystycznych" - to projekty zgłoszone przez naukowców z Wydziału Historycznego UJ i Wydziału Polonistyki UJ, które zostaną zrealizowane w konkursie Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH) w ramach modułu Dziedzictwo narodowe.
więcej o Resort nauki sfinansuje dwa uniwersyteckie projekty w ramach NPRH
Granty na naukowe edycje dzieł Francesca Petrarki i Mykoły Chwylowego

Granty na naukowe edycje dzieł Francesca Petrarki i Mykoły Chwylowego

27.02.2018
Prof. Maria Maślanka-Soro i dr Iwona Boruszowska zostały laureatkami konkursu w ramach modułu Uniwersalia 2.2. Dzięki pracy badaczek z UJ do rąk polskich czytelników trafią naukowe wydania krytyczne łacińskiego traktatu Francesca Petrarki i pism Mykoły Chwylowego. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) przeznaczy na ten cel ponad pół miliona złotych.
więcej o Granty na naukowe edycje dzieł Francesca Petrarki i Mykoły Chwylowego
121 milionów zł dla krakowskich uczelni

26.02.2018
Rozstrzygnięte zostały już dwie spośród trzech ścieżek konkursu Zintegrowane Programy Uczelni. Jest mi bardzo miło zakomunikować, że aż 121 milionów złotych trafi do uczelni publicznych w Krakowie – mówił 26 lutego br. Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego w Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o 121 milionów zł dla krakowskich uczelni

26.02.2018
Działający od 2007 roku program Uniwersytet Dzieci prowadzi adresowane do dzieci wykłady i warsztaty, które pomagają młodym studentom odkrywać i rozumieć świat. Zajęcia prowadzone są przez naukowców, specjalistów z różnych dziedzin, artystów i przedsiębiorców. Do tej pory już około
20 000 dzieci w wieku 6-13 lat uczestniczyło w studiach na Uniwersytecie Dzieci, poznając wiele dziedzin nauki w aktywny i badawczy sposób.
więcej o "Dziecko na uniwersytecie" - kampania wspierająca dzieci z rodzin o trudnej sytuacji finansowej
Dr Mikołaj Iwański zwycięzcą konkursu Wolters Kluwer i "Przeglądu Sądowego"
osiągnięcie

Dr Mikołaj Iwański zwycięzcą konkursu Wolters Kluwer i "Przeglądu Sądowego"

26.02.2018
Publikacja "Odpowiedzialność karna za przestępstwa korupcyjne" dr. Mikołaja Iwańskiego z Wydziału Prawa i Administracji UJ (WPiA UJ) otrzymała tytuł "Książki prawniczej najbardziej przydatnej w praktyce wymiaru sprawiedliwości w 2016 roku" w 9. edycji konkursu Wolters Kluwer i "Przeglądu Sądowego". Jedno z dwóch wyróżnień zdobył również dr Mikołaj Małecki z WPiA UJ.
więcej o Dr Mikołaj Iwański zwycięzcą konkursu Wolters Kluwer i "Przeglądu Sądowego"