UJ świętuje jubileusz 130-lecia Akademii Muzycznej w Krakowie

25.02.2018
W 1888 roku Konserwatorium Towarzystwa Muzycznego w Krakowie uzyskało decyzją Ministra Wyznań i Oświecenia Publicznego CK Austrii status uczelni wyższej. Data ta wyznacza czas rozpoczęcia działalności dzisiejszej Akademii Muzycznej, pozwalając uroczyście świętować 130. rocznicę jej powstania. W inauguracyjnych obchodach uczestniczył rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak.
więcej o UJ świętuje jubileusz 130-lecia Akademii Muzycznej w Krakowie
Kampania promocyjna UJ nagrodzona w konkursie Genius Universitatis

23.02.2018
Kampania reklamująca studia na Uniwersytecie Jagiellońskim "Czy jesteś gotowy na spotkanie z Mistrzem?" przygotowana przez Dział Promocji UJ została dwukrotnie nagrodzona w tegorocznej edycji konkursu Genius Universitatis. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w piątek w Pałacu Kultury i Nauki podczas Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2018.
więcej o Kampania promocyjna UJ nagrodzona w konkursie Genius Universitatis
Innowacyjny sprzęt medyczny dla Oddziału Klinicznego Otolaryngologii

23.02.2018
Szpital Uniwersytecki w Krakowie (SU) pozyskał najnowszej jakości sprzęt, w tym nowoczesny nasofiberoskop, na potrzeby Oddziału Klinicznego Otolaryngologii. To jednocześnie jedyna placówka w Małopolsce posiadająca tego rodzaju aparaturę. Zakupiono ją w ramach unijnego programu "Profilaktyka nowotworów głowy i szyi na rzecz aktywności zawodowej".
więcej o Innowacyjny sprzęt medyczny dla Oddziału Klinicznego Otolaryngologii
Uniwersytet Jagielloński zdecydowanym liderem w konkursie Miniatura

22.02.2018
51 zakwalifikowanych wniosków, ponad 2 miliony złotych finansowania, wskaźnik sukcesu na poziomie 57 procent - to statystyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w konkursie Miniatura 1 Narodowego Centrum Nauki (NCN) na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych. Celem inicjatywy było wsparcie naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN.
więcej o Uniwersytet Jagielloński zdecydowanym liderem w konkursie Miniatura
UJ członkiem polskiego konsorcjum naukowego Pol-Stor-En

22.02.2018
Wczoraj w siedzibie Ministerstwa Energii (ME) podpisano dokument zawiązujący polskie konsorcjum naukowe Pol-Stor-En, w skład którego weszło 7 jednostek naukowych, w tym Uniwersytet Jagielloński. W wydarzeniu uczestniczył prof. Stanisław Kistryn, prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych.
więcej o UJ członkiem polskiego konsorcjum naukowego Pol-Stor-En