Anna Kańtoch zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie dla wynalazców

08.02.2018
Doktorantka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum (WL UJ CM) Anna Kańtoch została laureatką ogólnopolskiego konkursu "Student-wynalazca", którego organizatorem jest Politechnika Świętokrzyska. W nagrodę, wiosną tego roku, będzie miała szansę zaprezentować swoje innowacyjne rozwiązanie na 46. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie.
więcej o Anna Kańtoch zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie dla wynalazców
Całe życie dla nauki i uniwersytetu
uroczystość

Całe życie dla nauki i uniwersytetu

07.02.2018
7 lutego 2018 r. odbyła się uroczystość przyznania odznaki Zasłużony dla Uniwersytetu Jagiellońskiego dwojgu wybitnym profesorom: Urszuli Marcie Doleżal i Tadeuszowi Cichockiemu. Decyzję o ich uhonorowaniu podjął wcześniej Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego na wniosek Kolegium Rektorskiego oraz Rady Wydziału Lekarskiego.
więcej o Całe życie dla nauki i uniwersytetu
Prof. Radosław Śpiewak z Wydziału Farmacji UJ CM odebrał akt nominacyjny
nominacje i promocje

Prof. Radosław Śpiewak z Wydziału Farmacji UJ CM odebrał akt nominacyjny

07.02.2018
6 lutego br. w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje profesorskie 40 naukowcom. Wśród nich był profesor Radosław Śpiewak z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.
więcej o Prof. Radosław Śpiewak z Wydziału Farmacji UJ CM odebrał akt nominacyjny
Podano nazwiska laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała
nagrody i wyróżnienia

Podano nazwiska laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

07.02.2018
Katechetka Urszula Antosz-Rekucka i teolog ks. prof. Michał Czajkowski - to laureaci Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2017, przyznawanej osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego. O wyborze nagrodzonych decyduje kapituła, której przewodniczy prof. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 2 marca w Akademii Ignatianum w Krakowie.
więcej o Podano nazwiska laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała
Studenci WPiA UJ najlepiej przygotowani do egzaminów na aplikacje prawnicze
osiągnięcie

Studenci WPiA UJ najlepiej przygotowani do egzaminów na aplikacje prawnicze

06.02.2018
Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło analizę wyników egzaminów na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą. Prezentacja odbyła się 5 lutego podczas konferencji wiceministrów sprawiedliwości z dziekanami wydziałów prawa uczelni publicznych i niepublicznych z całego kraju.
więcej o Studenci WPiA UJ najlepiej przygotowani do egzaminów na aplikacje prawnicze