Wręczono medale "Kalos Kagathos"
nagrody uroczystość

Wręczono medale "Kalos Kagathos"

12.10.2017
12 października 2017 r. w auli Collegium Maius odbyła się uroczystość wręczenia medali "Kalos Kagathos". Przyznawanym pod patronatem rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego medalem honorowani są polscy sportowcy, którzy w uprawianych dyscyplinach osiągnęli co najmniej poziom mistrzostwa na skalę krajową, a później zdobyli wybitną pozycję i uznanie w działalności pozasportowej.
więcej o Wręczono medale "Kalos Kagathos"
Stypendium dla profesora Tomasza Placka
osiągnięcie

Stypendium dla profesora Tomasza Placka

12.10.2017
Prof. Tomasz Placek z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego jest jednym z trzech laureatów konkursu FNP o wyjazdowe stypendium naukowe. Nagroda to 5 900 USD miesięcznego dofinasowania na wyjazd do University of California w USA, gdzie profesor będzie realizował projekt „Alternative evolutions in general relativity? Analyzing non-isometric developments”.
więcej o Stypendium dla profesora Tomasza Placka
Nagroda „Pro Historia Polonorum” dla absolwenta UJ

12.10.2017
Szkocki historyk prof. Robert I. Frost został laureatem nagrody „Pro Historia Polonorum”. Wyróżnienie wręczono badaczowi 11 października br. w Auditorium Maximum UJ, podczas inauguracji III Kongresu Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski, za książkę „The Oxford History of Poland-Lithuania”, tom I.
więcej o Nagroda „Pro Historia Polonorum” dla absolwenta UJ
Uniwersytet Jagielloński wyróżniony przez krakowską adwokaturę

11.10.2017
Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie (ORA) uhonorowała Uniwersytet Jagielloński medalem Pro Lege et Libertate. Wyróżnienie odebrał, 7 października w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego podczas uroczystej gali z okazji 155-lecia samorządu adwokackiego, rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
więcej o Uniwersytet Jagielloński wyróżniony przez krakowską adwokaturę
Nagroda Narodowego Centrum Nauki dla dr. hab. Adama Rycerza [ZDJĘCIA]
osiągnięcie

Nagroda Narodowego Centrum Nauki dla dr. hab. Adama Rycerza [ZDJĘCIA]

10.10.2017
Dr hab. Adam Rycerz z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał tegoroczną Nagrodę Narodowego Centrum Nauki (NCN). Kapituła konkursowa nagrodziła go za analizę teoretyczną kwantowego transportu ładunku w nanoukładach grafenowych. Uroczysta gala wręczenia statuetek, którą poprowadziła Grażyna Torbicka, odbyła się we wtorek w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.
więcej o Nagroda Narodowego Centrum Nauki dla dr. hab. Adama Rycerza [ZDJĘCIA]