Bieg o puchar dziekana

10.10.2017
Tomasz Kawik wygrał bieg „5 na dobry początek” i zdobył puchar dziekana Wydziału Farmaceutycznego UJ CM. 7. października br. na krakowskich Błoniach odbyła się 3. edycja biegu.
więcej o Bieg o puchar dziekana
Studentka UJ stypendystką programu "Nowe technologie dla dziewczyn"
osiągnięcie

Studentka UJ stypendystką programu "Nowe technologie dla dziewczyn"

09.10.2017
Dominika Zając, studentka informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ, została laureatką konkursu "Nowe technologie dla dziewczyn" - pionierskiego programu stypendialnego dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą informatyczną. Firma Intel Technology Poland wspólnie z Fundacją Edukacyjną Perspektywy już po raz 3. zaoferowała maturzystkom i studentkom kierunków technicznych unikatowy program wspomagania ich rozwoju.
więcej o Studentka UJ stypendystką programu "Nowe technologie dla dziewczyn"
Międzynarodowe wyróżnienie dla doktorantki z Instytutu Socjologii

Międzynarodowe wyróżnienie dla doktorantki z Instytutu Socjologii

09.10.2017
Patrycja Antosz została uhonorowana przez European Social Simulation Association (ESSA) prestiżową nagrodą "Best student paper" za najlepszy artykuł naukowy napisany przez doktoranta. Wyróżnienie odebrała podczas międzynarodowej konferencji Social Simulation Conference w Dublinie. Wyboru dokonała komisja składająca się z naukowców, którzy niezależnie oceniali nie tylko artykuły naukowe, ale także wystąpienia konferencyjne doktorantów.
więcej o Międzynarodowe wyróżnienie dla doktorantki z Instytutu Socjologii
UJ uhonorował profesora Jerzego Jarzębskiego
uroczystość

UJ uhonorował profesora Jerzego Jarzębskiego

06.10.2017
Profesor Jerzy Jarzębski należy do najwybitniejszych i najaktywniejszych badaczy literatury polskiej XIX i XX wieku, jest prawdziwym humanistą, ale jest równocześnie wybitnym pisarzem, obdarzony jest bowiem umiejętnością swobodnej narracji i talentem, dzięki któremu biegle kreśli portrety nieraz bardzo od siebie różnych pisarzy – mówił prof. Aleksander Fiut podczas uroczystości wyróżnienia profesora Jerzego Jarzębskiego Srebrnym Medalem Plus Ratio Quam Vis. Wręczenie odznaczenia odbyło się 6 października br. w auli Collegium Novum.
więcej o UJ uhonorował profesora Jerzego Jarzębskiego
Granty na polsko-niemieckie projekty badawcze

Granty na polsko-niemieckie projekty badawcze

06.10.2017
Narodowe Centrum Nauki (NCN) i Niemiecka Wspólnota Badawcza (Deutsche Forschungsgemeinschaft; DFG) ogłosiły wyniki konkursu Beethoven. W 2. edycji wpłynęło 155 wniosków o finansowanie projektów badawczych realizowanych wspólnie przez polsko-niemieckie zespoły naukowców. Z tej puli panele ekspertów wyłoniły 38 najlepszych projektów. W dwóch z nich będą uczestniczyć badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego: dr hab. Paweł Laidler, prof. UJ oraz dr Anna Czarna.
więcej o Granty na polsko-niemieckie projekty badawcze