Chirurgia, to wieczne wychodzenie na scenę
relacja

Chirurgia, to wieczne wychodzenie na scenę

30.09.2017
–Jest bardzo wąska granica pomiędzy samozadowoleniem, a samouwielbieniem. Najważniejsza w zawodzie chirurga jest samokrytyka – powiedział rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak 30 września br. podczas sesji plenarnej „Chirurgia i sztuka – mistrz i uczniowie”. Prowadząca sesję Ewa Drzyzga rozmawiała na ten temat z rektorem UJ i rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej prof. Dorotą Segdą. Sesja była częścią programu 68. Kongresu Towarzystwa Chirurgów Polskich, który rozpoczął się 27 września br. w Krakowie.
więcej o Chirurgia, to wieczne wychodzenie na scenę
osiągnięcie

29.09.2017
Wyjazdy będą możliwe dzięki zorganizowanemu po raz piąty przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego programowi Mobilność Plus, którego wyniki właśnie zostały ogłoszone. Celem programu jest umożliwienie młodym naukowcom, w tym uczestnikom studiów doktoranckich, udziału w badaniach naukowych prowadzonych w renomowanych zagranicznych ośrodkach naukowych pod opieką wybitnych naukowców o międzynarodowym autorytecie w danej dziedzinie nauki.
więcej o Dziesięcioro naukowców z UJ wyjedzie na staże w zagranicznych ośrodkach naukowych

28.09.2017
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak oraz prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Jacek Popiel zrezygnowali z zasiadania w Komisji Medalu Cracoviae Merenti (prof. Wojciech Nowak) oraz Komisji Nagród Miasta Krakowa (prof. Wojciech Nowak oraz prof. Jacek Popiel). Decyzja podyktowana jest stosunkiem przedstawicieli władz i radnych Miasta Krakowa do kwestii dotyczących Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Rektorzy UJ rezygnują z zasiadania w komisjach przyznających miejskie wyróżnienia
Naukowcy z WBBiB opublikowali artykuł w „Cancer Research”
osiągnięcie

Naukowcy z WBBiB opublikowali artykuł w „Cancer Research”

28.09.2017
W ubiegłym miesiącu zespół z Zakładu Biochemii Ogólnej WBBiB UJ opublikował na łamach renomowanego czasopisma „Cancer Research” pracę pt. MCPIP1 Downregulation in Clear Cell Renal Cell Carcinoma Promotes Vascularization and Metastatic Progression.
więcej o Naukowcy z WBBiB opublikowali artykuł w „Cancer Research”
W Krakowie trwa 68. Kongres Towarzystwa Chirurgów Polskich

27.09.2017
Cztery dni obrad, ponad dwa tysiące uczestników z całego świata, mnóstwo interesujących wykładów, sesji, paneli i warsztatów – tak w skrócie można opisać 68. Kongres Towarzystwa Chirurgów Polskich, który rozpoczął się 27 września br. w Krakowie.
więcej o W Krakowie trwa 68. Kongres Towarzystwa Chirurgów Polskich