Dwoje stypendystów Programu Fulbrighta wyjedzie do USA
osiągnięcie

Dwoje stypendystów Programu Fulbrighta wyjedzie do USA

03.08.2017
Dr Anna Kaganiec-Kamieńska z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ oraz dr Marcin Waligóra z Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM wyjadą w przyszłym roku akademickim do USA w ramach stypendium Fulbrighta w kategorii Fulbright Senior Award dla pracowników naukowych po doktoracie. Młodzi naukowcy będą realizować swoje badania na Uniwersytecie Portoryko i Uniwersytecie Harvarda.
więcej o Dwoje stypendystów Programu Fulbrighta wyjedzie do USA
Archeolodzy z Uniwersytetu Jagiellońskiego wracają na Cypr

02.08.2017
Za kilkanaście dni rozpocznie się 7. kampania badawcza Paphos Agora Project Zakładu Archeologii Klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Projekt jest realizowany we współpracy z wieloma instytucjami z kraju i zagranicy. Badania wspiera finansowo polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a także lokalne cypryjskie władze.
więcej o Archeolodzy z Uniwersytetu Jagiellońskiego wracają na Cypr
Nowoczesny sprzęt do diagnozowania noworodków dla szpitala w Prokocimiu

02.08.2017
Nowy aparat EEG trafił na Oddział Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. To pierwszy tego typu sprzęt, który umożliwia jednoczesne monitorowanie czynności elektrycznej mózgu i nagrywanie zachowania pacjenta. Aparat będzie stosowany do obserwowania i diagnozowania zaburzeń pracy układu nerwowego u noworodków.
więcej o Nowoczesny sprzęt do diagnozowania noworodków dla szpitala w Prokocimiu
Ministerialny grant na rozbudowę "Bibliografii Polskiej" Estreichera
osiągnięcie

Ministerialny grant na rozbudowę "Bibliografii Polskiej" Estreichera

01.08.2017
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) przeznaczy 2,18 mln złotych na drugi etap prac nad drukowaną edycją "Bibliografii Polskiej" Estreichera oraz nad rozbudową jej elektronicznej wersji. Projekt prof. Wacława Waleckiego z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego uzyskał finansowanie w rozstrzygniętym właśnie konkursie w ramach modułu Dziedzictwo narodowe Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH).
więcej o Ministerialny grant na rozbudowę "Bibliografii Polskiej" Estreichera
Ogłoszono laureatów medalu "Kalos Kagathos"

31.07.2017
Przyznawanym pod patronatem rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego i redakcji „Tempa” medalem honorowani są polscy sportowcy, którzy w uprawianych dyscyplinach osiągnęli co najmniej poziom mistrzostwa na skalę krajową, a później zdobyli wybitną pozycję i uznanie w działalności pozasportowej.
więcej o Ogłoszono laureatów medalu "Kalos Kagathos"