21.07.2017
"Środowisko akademickie z przerażeniem obserwuje narastający konflikt i podziały, nie tylko w elitach politycznych, ale i w całym polskim społeczeństwie, grożący nieprzewidywalnymi dla nas wszystkich konsekwencjami tak w kraju jak i zagranicą" - napisali w apelu do prezydenta RP Andrzeja Dudy członkowie Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).
więcej o Prezydium KRASP apeluje do prezydenta RP w związku z aktualną sytuacją polityczną w kraju

20.07.2017
Studia nad Indiami i Azją Południową prowadzone są w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ w ramach nowoczesnego, interdyscyplinarnego kierunku „studia azjatyckie”. Są to studia pod wieloma względami wyjątkowe.
więcej o Poznawanie Indii, Pakistanu, Bangladeszu, Sri Lanki i innych krajów Azji Południowej w IBiDW UJ
Uniwersytet Jagielloński rozwija programy studiów doktoranckich
osiągnięcie

Uniwersytet Jagielloński rozwija programy studiów doktoranckich

19.07.2017
Pięć uniwersyteckich projektów obejmujących kształcenie na studiach III stopnia otrzyma ponad 24,2 mln złotych dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Dwa będą realizowane samodzielne, trzy w partnerstwie z Akademią Górniczo-Hutniczą, Uniwersytetem Warszawskim oraz Instytutem Katalizy i Fizykochemii Powierzchni PAN.
więcej o Uniwersytet Jagielloński rozwija programy studiów doktoranckich
Anglojęzyczne studia III stopnia na Wydziale BiNoZ

19.07.2017
Naukowcy z Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UJ starają się nie chodzić utartymi ścieżkami, a tworzyć własne. Uruchamiają właśnie nowe, anglojęzyczne studia III stopnia PhD Programme in Biology.
więcej o Anglojęzyczne studia III stopnia na Wydziale BiNoZ
Szpital dziecięcy będzie mieć nowego dyrektora

18.07.2017
Dr hab. med. Maciej Kowalczyk przestanie być dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu (USD). Funkcję tę pełni od 17 lat i nie będzie ubiegać się o kolejną 6-letnią kadencję. Na prośbę prorektora UJ ds. Collegium Medium prof. Tomasza Grodzickiego pozostanie na stanowisku do czasu wyłonienia swojego następcy.
więcej o Szpital dziecięcy będzie mieć nowego dyrektora