Profesorowie z UJ ambasadorami RP w krajach Europy Zachodniej

Profesorowie z UJ ambasadorami RP w krajach Europy Zachodniej

23.06.2017
Pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrali w czwartek w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych nominacje ambasadorskie. Dr hab. Tomasz Młynarski, prof. UJ z Wydziału Studiów Międzynarodowych UJ będzie reprezentować Polskę w Republice Francuskiej i Księstwie Monako, a dr hab. Marcin Czepelak z Wydziału Prawa i Administracji UJ w Królestwie Niderlandów.
więcej o Profesorowie z UJ ambasadorami RP w krajach Europy Zachodniej
Granty na tłumaczenie dzieł polskiej i światowej humanistyki
osiągnięcie

Granty na tłumaczenie dzieł polskiej i światowej humanistyki

23.06.2017
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało wyniki pierwszych konkursów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH). Wśród 72 zakwalifikowanych do finansowania projektów 8 zostanie zrealizowanych na Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Granty na tłumaczenie dzieł polskiej i światowej humanistyki
Promocje habilitacyjne W. Historycznego i W. Filologicznego

Promocje habilitacyjne W. Historycznego i W. Filologicznego

23.06.2017
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Historycznego oraz Wydziału Filologicznego, które odbyły się 20 czerwca 2017 roku w auli Collegium Maius. 9 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne W. Historycznego i W. Filologicznego
Promocje habilitacyjne Wydziału Polonistyki

Promocje habilitacyjne Wydziału Polonistyki

23.06.2017
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Polonistyki, które odbyły się 20 czerwca 2017 roku w auli Collegium Maius. 9 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne Wydziału Polonistyki
Forum polsko-koreańskie na Uniwersytecie Jagiellońskim
relacja

Forum polsko-koreańskie na Uniwersytecie Jagiellońskim

22.06.2017
22 czerwca 2017 r. w Sali Senackiej Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Korea Forum Seminar”, poświęcone polskim doświadczeniom w dziedzinie transformacji ustrojowej i ich potencjalnym implikacjom dla Półwyspu Koreańskiego.
więcej o Forum polsko-koreańskie na Uniwersytecie Jagiellońskim