Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

22.06.2017
Na program studiów na kierunku rosjoznawstwo składają się kursy poświęcone dawnej i współczesnej kulturze rosyjskiej, jej historii i przestrzeni geograficznej, życiu religijnemu, myśli filozoficznej i społecznej, literaturze, muzyce, teatrowi, filmowi, mediom oraz mentalności wyznaczającej specyficzne reguły w kulturalnych i biznesowych kontaktach z Rosjanami. Studia ukazują rozwój cywilizacyjny ojczyzny Dostojewskiego i Mendelejewa, życie codzienne, swoistość rosyjskiej kultury masowej i funkcjonowanie mediów.
więcej o Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim
wydarzenie kulturalne

21.06.2017
20 czerwca na dziedzińcu Collegium Maius odbył się wernisaż wystawy "Krakowskie wariacje", która prezentuje dwie najstarsze kolekcje w zbiorach Archiwum Fotografii Muzeum UJ - Antoniego Pawlikowskiego oraz Franciszka Kleina.
więcej o W Collegium Maius UJ otwarto wystawę zdjęć Antoniego Pawlikowskiego oraz Franciszka Kleina
Rektor UJ gratuluje uniwersyteckim medalistom

21.06.2017
21 czerwca w Auli Collegium Novum odbyło się spotkanie rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka ze zdobywcami medali w Akademickich Mistrzostwach Polski. Sportowcy otrzymali z rąk rektora listy gratulacyjne oraz uniwersyteckie pamiątki.
więcej o Rektor UJ gratuluje uniwersyteckim medalistom
osiągnięcie

21.06.2017
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnęła konkursy w kolejnych edycjach programów TEAM. Środki pochodzące z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój trafią do naukowców, którzy dzięki nim prowadzić będą innowacyjne badania.
więcej o FNP sfinansuje dwa innowacyjne projekty naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Promocje habilitacyjne WPiA i WSMiP
nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne WPiA i WSMiP

21.06.2017
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych, które odbyły się 13 czerwca 2017 roku w auli Collegium Maius. 11 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne WPiA i WSMiP