Granty na przeprowadzenie niekonwencjonalnych zajęć dla młodzieży
osiągnięcie

Granty na przeprowadzenie niekonwencjonalnych zajęć dla młodzieży

14.02.2017
2 projekty z Uniwersytetu Jagiellońskiego dostały dofinansowanie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) w ramach konkursu "Ścieżki Kopernika 2.0" PO Wiedza Edukacja Rozwój. Za stworzenie i przeprowadzenie niekonwencjonalnych modułów zajęć, które mają rozbudzić w młodzieży ciekawość odpowiedzialne będą dr Kinga Gajda i dr Łucja Piekarska-Duraj z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ (WSMiP UJ).
więcej o Granty na przeprowadzenie niekonwencjonalnych zajęć dla młodzieży
Kolejne uczelnie popierają apel UJ o poszanowanie ładu demokratycznego w Polsce

07.02.2017
Senaty Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu poparły Uchwałę nr 1/2017 Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego w sprawie poszanowania ładu demokratycznego w Polsce, która została przyjęta na posiedzeniu w pierwszej połowie miesiąca w Librarii Collegium Maius. Dokumenty zostały podpisane odpowiednio 25 i 30 stycznia.
więcej o Kolejne uczelnie popierają apel UJ o poszanowanie ładu demokratycznego w Polsce
UJ rozszerza współpracę z największą w Polsce grupą energetyczną

06.02.2017
Organizację praktyk i staży dla studentów, współpracę z biurami karier UJ i organizacjami studenckimi zakłada umowa pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a Grupą Tauron Polska Energia SA. W ubiegły piątek list intencyjny w tej sprawie podpisali prodziekan ds. rozwoju Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ dr hab. Maria Próchnicka oraz wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych Grupy Tauron Kamil Kamiński.
więcej o UJ rozszerza współpracę z największą w Polsce grupą energetyczną
Wyprawa studentów z Wydziału Polonistyki do Izraela

06.02.2017
W dniach 22-29 stycznia 2017 r. grupa złożona ze studentów i doktorantki z Wydziału Polonistyki UJ wzięła udział w edukacyjno-badawczej wyprawie do Izraela.
więcej o Wyprawa studentów z Wydziału Polonistyki do Izraela
10 lat "Ekologii tropikalnej" na Uniwersytecie Jagiellońskim

02.02.2017
„Ekologia Tropikalna – zajęcia terenowe” - jedyny w Polsce tego typu kurs dla studentów prowadzony przez Instytut Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego obchodzi dziesięciolecie istnienia.
więcej o 10 lat "Ekologii tropikalnej" na Uniwersytecie Jagiellońskim