Zakończył się pierwszy etap modernizacji szpitala dziecięcego

25.01.2017
Dobiegł końca 1. etap Programu Przebudowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie na lata 2011-2018. Dzięki rządowej dotacji wyremontowane zostały oddziały liczące prawie 300 łóżek oraz kuchnia, apteka, pomieszczenia dydaktyczne i techniczne. Powstał także nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy z lądowiskiem. Zwieńczeniem tej części modernizacji było oficjalne otwarcie 23 stycznia budynku A., tzw. Okrąglaka.
więcej o Zakończył się pierwszy etap modernizacji szpitala dziecięcego
Profesorowie SU wśród najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia

25.01.2017
Lista 100 to roczne zestawienie najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia, tworzone od ponad 10 lat przez "Puls Medycyny". Wyboru osób, które znajdują się w rankingu, dokonuje jury złożone z ekspertów powoływanych przez redakcję pisma. Zgodnie z regulaminem kandydaci byli oceniani według 3 kryteriów: osiągnięcia i dokonania w 2016 roku, reputacja zawodowa i wpływy w środowisku medycznym oraz siła publicznego oddziaływania.
więcej o Profesorowie SU wśród najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia
Prof. Jacek Purchla Małopolaninem Roku 2016
nagrody

Prof. Jacek Purchla Małopolaninem Roku 2016

24.01.2017
Nagroda przyznawana jest przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski. Prof. Jacek Purchla otrzymał tytuł Małopolanina Roku 2016 „w uznaniu zasług dla przybliżania Polakom kultury i sztuki środkowoeuropejskiej i światowej oraz kultywowania, upowszechnienia i promocji kultury polskiej”.
więcej o Prof. Jacek Purchla Małopolaninem Roku 2016
List nauczycieli akademickich ws. artykułu Piotra Nowaka

24.01.2017
Przytaczamy treść listu nauczycieli akademickich Uniwersytetu Jagiellońskiego w reakcji na artykuł Piotra Nowaka pt. „Czy ludzie niezrównoważeni psychicznie powinni być przyjmowani na uczelnie wyższe?” opublikowany w „Rzeczpospolitej” 5 stycznia 2017 roku.
więcej o List nauczycieli akademickich ws. artykułu Piotra Nowaka
Spotkanie z okazji 72. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau
uroczystość

Spotkanie z okazji 72. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau

24.01.2017
Zgodnie z kilkuletnią już tradycją sesję naukową upamiętniająca oswobodzenie niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau zorganizował Uniwersytet Jagielloński, Centrum Badań Holokaustu UJ, Towarzystwo Lekarskie Krakowskie oraz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.
więcej o Spotkanie z okazji 72. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau