Granty dla młodych naukowców od resortu nauki

11.07.2016
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) rozstrzygnęło w piątek 5. edycję konkursu "Iuventus Plus". Resort, na finansowanie 56 zwycięskich projektów młodych naukowców, przeznaczy 15 mln złotych. Wśród laureatów znalazło się 9 uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymają dofinansowanie w wysokości ponad 2,3 mln złotych.
więcej o Granty dla młodych naukowców od resortu nauki
Prof. Piotr Laidler doktorem honoris causa Uniwersytetu w Edynburgu
nagrody

Prof. Piotr Laidler doktorem honoris causa Uniwersytetu w Edynburgu

08.07.2016
W dniu 6 lipca 2016 r. na Uniwersytecie w Edynburgu, w ramach uroczystości poświęconych 75. rocznicy powstania Polskiej Szkoły Medycznej na Uniwersytecie w Edynburgu, miało miejsce wręczenie dyplomu Doktora Honorowego tej uczelni Panu Profesorowi Piotrowi Laidlerowi.
więcej o Prof. Piotr Laidler doktorem honoris causa Uniwersytetu w Edynburgu
Maciej Siwka: Studiowanie daje mi ogromną satysfakcję
twarze uj

Maciej Siwka: Studiowanie daje mi ogromną satysfakcję

08.07.2016
Kolejny bohater cyklu "Twarze UJ" Maciej Siwka to student II roku na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi. Pochodzi z oddalonego o ok. 500 km Gniezna. Decyzję o wyborze Uniwersytetu Jagiellońskiego podjął już na kilka lat przed maturą. - Za namową ojca złożyłem także dokumenty na geografię w Poznaniu, by mieć ewentualne zabezpieczenie. Szczęśliwie moje marzenia spełniły się i jestem w Krakowie - przyznaje z radością.
więcej o Maciej Siwka: Studiowanie daje mi ogromną satysfakcję
Małgorzata Dąbrowska: Neurobiologia - pasja na całe życie
twarze uj

Małgorzata Dąbrowska: Neurobiologia - pasja na całe życie

06.07.2016
Małgorzata studiuje neurobiologię w Instytucie Zoologii na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pochodzi z Opola i studiowała tam przez rok na kierunku biotechnologia. Po namowie koleżanki rozpoczęła studia na kierunku neurobiologia na UJ.
więcej o Małgorzata Dąbrowska: Neurobiologia - pasja na całe życie
Prof. Antoni Jackowski przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Geograficznego
nominacje i promocje

Prof. Antoni Jackowski przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Geograficznego

06.07.2016
W dniach od 27 do 30 czerwca w Instytucie Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbył się 61. Zjazd Polskiego Towarzystwa Geograficznego, połączony z Walnym Zgromadzeniem Delegatów i wyborami nowych władz Towarzystwa.
więcej o Prof. Antoni Jackowski przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Geograficznego