Kilkuset studentów z zagranicy uczestniczy w Szkole Języka i Kultury Polskiej

05.07.2016
W sobotę 2 lipca 2016 w auli Collegium Novum zainaugurowano 47. edycję Szkoły Języka i Kultury Polskiej (SJiKP). W uroczystości uczestniczyła prorektor ds. rozwoju prof. Maria-Jolanta Flis, a wykład inauguracyjny "Lost and Found in Translation" wygłosił dr hab. Michał Rusinek.
więcej o Kilkuset studentów z zagranicy uczestniczy w Szkole Języka i Kultury Polskiej
Jakub Krężel: Ściśle rzecz ujmując
twarze uj

Jakub Krężel: Ściśle rzecz ujmując

04.07.2016
Kuba pochodzi z Gorlic. Do Krakowa przeniósł się jako nastolatek, tutaj był uczniem V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego. Obecnie kończy drugi rok medycyny. Naukowo interesuje go patofizjologia, a wolny czas spędza dbając o kondycję i sylwetkę na siłowni.

więcej o Jakub Krężel: Ściśle rzecz ujmując
Ruszyła 11. edycja programu Szkoły Letniej "Poławiacze Pereł"
uroczystość

Ruszyła 11. edycja programu Szkoły Letniej "Poławiacze Pereł"

04.07.2016
Program, którego celem jest odkrywanie talentów wśród młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzony jest przez Wszechnicę UJ od 2006 roku.
więcej o Ruszyła 11. edycja programu Szkoły Letniej "Poławiacze Pereł"
Szkoła Letnia II stopnia „Nauczanie o Holocauście" po raz drugi na UJ

04.07.2016
Celem Szkoły Letniej było przekazanie uczestnikom wiedzy na temat metod, technik, narzędzi i strategii edukacyjnych użytecznych w nauczaniu o Holocauście, a także zagładzie Romów oraz prawach człowieka w XXI wieku.
więcej o Szkoła Letnia II stopnia „Nauczanie o Holocauście" po raz drugi na UJ
Miliony na zwiększenie mobilności młodych naukowców

01.07.2016
Narodowe Centrum Nauki (NCN) przeznaczy 42 732 795 zł na stypendia doktorskie oraz staże krajowe dla młodych naukowców w ramach rozstrzygniętych właśnie konkursów Etiuda 4 i Fuga 5. Spośród 199 projektów, zakwalifikowanych do finansowania w obu konkursach, 28 zostanie zrealizowanych w Uniwersytecie Jagiellońskim, na które przyznano łącznie ponad 5 mln złotych.
więcej o Miliony na zwiększenie mobilności młodych naukowców