Justyna Arabska: Świat jest teatrem
twarze uj

Justyna Arabska: Świat jest teatrem

20.05.2016
Justyna Arabska pochodzi z Łodzi. Jak przyznaje, studia na Uniwersytecie Jagiellońskim podjęła z kilku powodów. Zadecydował prestiż najstarszej polskiej uczelni oraz chęć zmiany otoczenia. Kraków sprzyja także rozwijaniu jej pasji, jaką jest teatr.
więcej o Justyna Arabska: Świat jest teatrem
Promocje habilitacyjne Wydziału FAIS i Wydziału MiI
nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne Wydziału FAIS i Wydziału MiI

20.05.2016
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Wydziału Matematyki i Informatyki, które odbyły się 17 maja 2016 roku w auli Collegium Maius. 8 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne Wydziału FAIS i Wydziału MiI
Konferencja Jagiellońska Wiosna Fizjoterapii
konferencja

Konferencja Jagiellońska Wiosna Fizjoterapii

20.05.2016
20 maja 2016 roku rozpoczęła się kolejna Jagiellońska Wiosna Fizjoterapii. Czwarta edycja tej konferencji zgromadziła polskich i zagranicznych specjalistów zainteresowanych fizjoterapią. Podczas jej trwania uczestnicy będą dyskutować o nowych metodach postępowania fizjoterapeutycznego, a w trakcie warsztatów poznawać innowacyjne działania praktyczne.
więcej o Konferencja Jagiellońska Wiosna Fizjoterapii
Nanoświat w Collegium Maius UJ
wydarzenie kulturalne

Nanoświat w Collegium Maius UJ

19.05.2016
W Muzeum UJ odbył się wernisaż wystawy „Witamy w nanoświecie" prezentującej prace uczniów uczestniczących w projekcie edukacyjnym "Irresistible". 18 maja wystawę otworzył prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn i dyrektor muzeum prof. Krzysztof Stopka.
więcej o Nanoświat w Collegium Maius UJ
Michaił Szyszkin gości na Uniwersytecie Jagiellońskim

19.05.2016
- Jest mi niezmiernie miło, że tak ważna międzynarodowa konferencja odbywa się w historycznej auli Collegium Maius, w sercu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nigdy nie zrozumiemy się z wielkim narodem rosyjskim, jeśli się nie poznany. Literatura jest wspaniałym oknem do tego poznania - powiedział rektor UJ prof. Wojciech Nowak podczas otwarcia konferencji naukowej poświęconej twórczości współczesnego pisarza rosyjskiego Michaiła Szyszkina.
więcej o Michaił Szyszkin gości na Uniwersytecie Jagiellońskim