Polsko-francuskie warsztaty naukowe w ramach LIA

10.05.2016
W dniach 8-10 maja br. w Orleanie odbywają się 3. warsztaty organizowane dla zespołów badawczych z Polski i Francji w ramach podpisanej 29 maja 2013 r. umowy o powołaniu Międzynarodowego Laboratorium Stowarzyszonego (LIA - Laboratoire International Associé) między Zakładem Biotechnologii Medycznej Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ a zespołem Cell Recognition and Glycobiology Centrum Biofizyki Molekularnej CNRS.
więcej o Polsko-francuskie warsztaty naukowe w ramach LIA
PACTT ośrodków akademickich wspierających komercjalizację wyników badań

09.05.2016
W dniach 20-22 kwietnia odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACTT), czyli wydarzenie poświęcone wymianie doświadczeń i wiedzy na temat procesów komercjalizacji wyników badań w polskich uczelniach.
więcej o PACTT ośrodków akademickich wspierających komercjalizację wyników badań
Pierwsze obrazy Wszechświata z polskich stacji LOFAR-a

09.05.2016
Polskie stacje LOFAR-a wybudowane pod koniec 2015 roku pracują już rutynowo. Razem z innymi stacjami tworzą one największy na świecie interferometr radiowy działający w zakresie niskich częstotliwości. Na konferencji w Zandvoort w Holandii profesor Ger de Bruyn z Uniwersytetu Groningen przedstawił właśnie pierwsze obrazy nieba uzyskane dzięki polskim stacjom LOFAR-a.
więcej o Pierwsze obrazy Wszechświata z polskich stacji LOFAR-a
Finał Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych

09.05.2016
W dniach 6-8 maja na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyły się jubileuszowe 10. Mistrzostwa Polski Debat Parlamentarnych, organizowane przez Klub Debat Parlamentarnych UJ.
więcej o Finał Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych
Studentka UJ laureatką konkursu "Tłumacze świata"
osiągnięcie

Studentka UJ laureatką konkursu "Tłumacze świata"

09.05.2016
Aleksandra Smoleń, studentka edytorstwa na Wydziale Polonistyki UJ zdobyła nagrodę główną w konkursie na recenzję przekładu książki nominowanej do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.
więcej o Studentka UJ laureatką konkursu "Tłumacze świata"