Przyjaciele UJ z Reutlingen uhonorowani medalem „Plus ratio quam vis"
nagrody

Przyjaciele UJ z Reutlingen uhonorowani medalem „Plus ratio quam vis"

02.10.2015
Medale zostały przyznane profesorom Ottmarowi Schneckowi, Bernardowi Maciejewskiemu i Stephanowi Höferowi za ich wieloletnią, niezwykle owocną współpracę z Wydziałem Zarządzania i Komunikacji Społecznej.
więcej o Przyjaciele UJ z Reutlingen uhonorowani medalem „Plus ratio quam vis"
Uniwersytet Jagielloński zainaugurował 652. rok akademicki
uroczystość

Uniwersytet Jagielloński zainaugurował 652. rok akademicki

01.10.2015
- Rozpiera nas duma, że żyjemy i pracujemy w wolnej, niepodległej i demokratycznej Polsce - mówił podczas inauguracji rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak. Główne uroczystości, podobnie jak w ubiegłych latach, odbyły się w Auditorium Maximum UJ. Swoją obecnością zaszczycił je Andrzej Duda, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
więcej o Uniwersytet Jagielloński zainaugurował 652. rok akademicki
Subsydia profesorskie dla wybitnych uczonych Uniwersytetu Jagiellońskiego
osiągnięcie

Subsydia profesorskie dla wybitnych uczonych Uniwersytetu Jagiellońskiego

29.09.2015
Prof. Wojciech Bałus z Wydziału Historycznego, prof. Bartosz Brożek z Wydziału Prawa i Administracji oraz dr hab. Adam Chuderski z Wydziału Filozoficznego znaleźli się wśród laureatów subsydiów profesorskich Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 18. edycji programu Mistrz. Co roku konkurs dotyczy innego obszaru nauki. W 2015 roku był skierowany do przedstawicieli nauk humanistycznych i społecznych.
więcej o Subsydia profesorskie dla wybitnych uczonych Uniwersytetu Jagiellońskiego
Obchody Światowego Dnia Serca w Krakowie
relacja

Obchody Światowego Dnia Serca w Krakowie

29.09.2015
W ubiegłą niedzielę na Rynku Głównym w Krakowie miały miejsce obchody Światowego Dnia Serca organizowane już od 2002 roku. Organizatorami uroczystości był Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Instytut Kardiologii Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.
więcej o Obchody Światowego Dnia Serca w Krakowie
Uniwersytet Jagielloński z innej perspektywy. Nowy cykl popularyzatorski
cykle popularyzatorskie

Uniwersytet Jagielloński z innej perspektywy. Nowy cykl popularyzatorski

28.09.2015
W kilkutygodniowych odstępach czasu zamierzamy publikować związane z Uniwersytetem Jagiellońskim ciekawostki wydobyte z archiwów, ale także wyłuskane, z naszej codzienności, które pokażą go od mniej znanej strony.
więcej o Uniwersytet Jagielloński z innej perspektywy. Nowy cykl popularyzatorski