28.09.2015
W Pałacu Arcybiskupów Krakowskich podpisano list Intencyjny podejmujący projekt "Krytycznego wydania dzieł literackich Karola Wojtyły - Jana Pawła II". Na czele grona badaczy, którym metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz powierzył to niezwykłe zadanie, stoi prof. Jacek Popiel, prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. polityki kadrowej i finansowej. Efekt pracy naukowców zostanie zaprezentowany za pięć lat.
więcej o Prof. Jacek Popiel pokieruje badaniami nad literackim dziedzictwem Karola Wojtyły
Nowa inicjatywa w dziedzinie Anatomii Opartej na Faktach

28.09.2015
We współpracy z Katedrą Anatomii Wydziału Lekarskiego UJ CM powstała Międzynarodowa Grupa Robocza ds. Anatomii Opartej na Faktach (International Evidence Based Anatomy Working Group - iEBA-WG).
więcej o Nowa inicjatywa w dziedzinie Anatomii Opartej na Faktach
Prof. Walentyna Balwierz osobowością roku w małopolskiej służbie zdrowia
nagrody

Prof. Walentyna Balwierz osobowością roku w małopolskiej służbie zdrowia

28.09.2015
Zakończyła się kolejna edycja konkursu "Lekarz Małopolski)" organizowana przez "Gazetę Krakowską", którego celem plebiscytu jest wyłonienie najlepszych lekarzy, przychodni i szpitali posiadających zatrudnienie bądź adres działalności na terenie Małopolski. W gronie laureatów znaleźli się lekarze z Szpitala Uniwersyteckiego oraz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.
więcej o Prof. Walentyna Balwierz osobowością roku w małopolskiej służbie zdrowia
Konferencja "Choroby endokrynologiczne w ciąży"

28.09.2015
W dniach 24-26 września br. w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego UJ CM odbyła się konferencja szkoleniowa „Choroby endokrynologiczne w ciąży". Organizatorem obrad była Katedra i Klinika Endokrynologii WL UJ CM kierowana przez prof. Alicję Hubalewską-Dydejczyk.
więcej o Konferencja "Choroby endokrynologiczne w ciąży"
Małopolska Noc Naukowców 2015

25.09.2015
W piątek 25 września 2015 roku miała miejsce kolejna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. W tym cieszącym się wielką popularnością wydarzeniu tradycyjnie wziął również udział Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Małopolska Noc Naukowców 2015