Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Badaczka z Wydziału Lekarskiego laureatką literackiej Nagrody im. Gombrowicza

Badaczka z Wydziału Lekarskiego laureatką literackiej Nagrody im. Gombrowicza

30.09.2022
Dr Barbara Woźniak, adiunkt w Zakładzie Socjologii Medycyny UJ Collegium Medicum, została laureatką tegorocznej edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Jej debiutancka powieść "Niejedno" opowiada o roku (akademickim) z życia pracownika naukowego, który opiekuje się chorującym na alzheimera ojcem.
więcej o Badaczka z Wydziału Lekarskiego laureatką literackiej Nagrody im. Gombrowicza
Spotkania Una Europa w Edynburgu

29.09.2022
Podczas spotkań, które odbywają się w dniach od 26 do 30 września na Uniwersytecie Edynburskim, zaplanowano szereg sesji poświęconych refleksji oraz uczczenia osiągnięć całej społeczności Una Europa pracującej w projekcie 1Europe oraz Una.Resin. Ponadto zorganizowano oficjalne spotkanie zadedykowane przygotowaniom do nowego projektu Una.Universitas, którego realizacja została wsparta przez Komisję Europejską grantem w wysokości 14,4 mln euro.
więcej o Spotkania Una Europa w Edynburgu
Przepis na bycie zdrowym i szczęśliwym: bądź dobrym człowiekiem

Przepis na bycie zdrowym i szczęśliwym: bądź dobrym człowiekiem

28.09.2022
W czasopiśmie "Social Psychiatry and Psychiatric Epidemiology" opublikowane zostały wyniki badań prowadzonych przez zespół naukowców pod kierunkiem dr hab. Doroty Węziak-Białowolskiej, prof. UJ. W swojej pracy dowodzą oni, że moralność zachowań oraz działania zgodne z charakterem moralnym współwystępują z lepszym dobrostanem oraz z obniżonym ryzykiem wystąpienia depresji. Efekty te widoczne są nawet w średnim okresie, tj. przed upływem roku od zmiany sposobu bycia.
więcej o Przepis na bycie zdrowym i szczęśliwym: bądź dobrym człowiekiem
Na Uniwersytecie Jagiellońskim powstanie Centrum Doskonałości AI

Na Uniwersytecie Jagiellońskim powstanie Centrum Doskonałości AI

22.09.2022
Niemal 20 mln zł przeznaczonych zostanie na realizację na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ programu, którego kierownikiem jest dr Krzysztof Geras, adiunkt z New York University School of Medicine. Jest to wynik rozstrzygnięcia konkursu ARTIQ – Centra Doskonałości AI, realizowanego wspólnie przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowe Centrum Nauki.
więcej o Na Uniwersytecie Jagiellońskim powstanie Centrum Doskonałości AI
Badacze z UJ na najnowszej liście rankingowej konkursu Miniatura

Badacze z UJ na najnowszej liście rankingowej konkursu Miniatura

16.09.2022
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało w piątek 16 września piątą listę rankingową konkursu Miniatura 6. Grono ekspertów wyłoniło do finansowania 4 wnioski naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego na łączną kwotę niemal 200 tys. złotych. W ramach przyznanych funduszy przeprowadzą oni badania wstępne i pilotażowe.
więcej o Badacze z UJ na najnowszej liście rankingowej konkursu Miniatura