Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Nowe studia podyplomowe w ofercie Wydziału Prawa i Administracji

05.07.2022
Inspektor ds. zgodności - ochrona sygnalistów oraz ochrona praw człowieka w związku z przetwarzaniem danych osobowych to nowe kierunki studiów podyplomowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ). Poprowadzą je najlepsi specjaliści z dziedziny, co pozwoli na uzyskanie kompetencji poszukiwanych obecnie na rynku pracy i zdobycie pogłębionej wiedzy z zakresu nowych regulacji prawnych.
więcej o Nowe studia podyplomowe w ofercie Wydziału Prawa i Administracji
Międzynarodowy projekt w SOLARIS. Powstała nowa linia badawcza

04.07.2022
W ubiegłym tygodniu w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia linii ASTRA (dawniej SOLABS) dedykowanej pomiarom z użyciem absorpcyjnej spektroskopii rentgenowskiej (XAS) w zakresie energii 1 keV do 15 keV. W uroczystości uczestniczyło wielu znakomitych gości wraz z międzynarodowym zespołem zaangażowanym w powstanie linii.
więcej o Międzynarodowy projekt w SOLARIS. Powstała nowa linia badawcza
Młodzi naukowcy z UJ zdobyli ministerialne stypendia
osiągnięcie

Młodzi naukowcy z UJ zdobyli ministerialne stypendia

04.07.2022
Dziewiętnaścioro wybitnych młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymało stypendia ministra edukacji i nauki. Dzięki temu przez trzy lata będą oni otrzymywali wsparcie w wysokości 5 390 zł miesięcznie. W tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 1719 wniosków. 215 laureatów zostało wyłonionych przez ekspertów reprezentujących wszystkie dyscypliny naukowe i artystyczne. Najwięcej stypendiów – aż 19, zostało przyznanych naukowcom zgłoszonym przez Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Młodzi naukowcy z UJ zdobyli ministerialne stypendia
Jak chemioterapia wpływa na układ krążenia kobiet z rakiem piersi?

30.06.2022
W najnowszym numerze "Journal of Clinical Investigation", będącym wiodącym czasopismem literatury medycznej, ukazała się praca zespołu naukowców z UJ CM pod kierunkiem prof. Tomasza Guzika i prof. Tomasza Grodzickiego. Badacze zaprezentowali w niej, w jaki sposób chemioterapia nowotworów piersi może uszkadzać naczynia krwionośne, tłumacząc, dlaczego kobiety, które przeżyły raka piersi, umierają głównie z powodu chorób układu krążenia.
więcej o Jak chemioterapia wpływa na układ krążenia kobiet z rakiem piersi?
Srebrny medal "<span lang="la">Plus ratio quam vis</span>" dla prof. Tomasza Grodzickiego
uroczystość senat

Srebrny medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Tomasza Grodzickiego

29.06.2022
Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki - wybitny uczony i ceniony lekarz, znakomity geriatra i hipertensjolog, wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia naukowe oraz badania dotyczące opieki nad osobami starszymi - został odznaczony srebrnym medalem "Plus ratio quam vis". Uroczystość wręczenia tego wysokiego odznaczenia uniwersyteckiego odbyła się 29 czerwca w auli Collegium Novum UJ.
więcej o Srebrny medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Tomasza Grodzickiego