Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Dwór w Modlnicy oficjalnie zainaugurował działalność

04.06.2022
W piątek 3 czerwca Uniwersytet Jagielloński zainaugurował działalność nowego obiektu - późnoklasycystycznego dworu w Modlnicy. Goście zabytkowego kompleksu budynków będą mogli podziwiać odnowione wnętrza, przespacerować się wśród zieleni i zrelaksować się przy filiżance kawy. Na terenie Dworu będą także organizowane imprezy okolicznościowe, jak również i zjazdy czy konferencje.
więcej o Dwór w Modlnicy oficjalnie zainaugurował działalność
UJ wyróżnił doktoratem honorowym wybitnego badacza z Harvardu
uroczystość

UJ wyróżnił doktoratem honorowym wybitnego badacza z Harvardu

02.06.2022
Profesor Andrzej Królewski z Uniwersytetu Harvarda - światowej sławy naukowiec w dziedzinie cukrzycy i jej głównego powikłania, cukrzycowej choroby nerek - otrzymał 2 czerwca doktorat honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Czwartkowa uroczystość nadania tytułu odbyła się w auli Collegium Novum.
więcej o UJ wyróżnił doktoratem honorowym wybitnego badacza z Harvardu
Sukces badaczy Uniwersytetu Jagiellońskiego w konkursie CHANSE
osiągnięcie

Sukces badaczy Uniwersytetu Jagiellońskiego w konkursie CHANSE

31.05.2022
Prof. Małgorzata Kossowska, dr hab. Marcin Brocki, prof. UJ oraz dr inż. Łukasz Tomczyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego zostali laureatami konkursu CHANSE - Transformations: Social and Cultural Dynamics in The Digital Age. Koordynowany przez Narodowe Centrum Nauki (NCN) program jest wynikiem współpracy sieci HERA oraz NORFACE i realizuje go 27 instytucji finansujących badania naukowe z 24 państw europejskich.
więcej o Sukces badaczy Uniwersytetu Jagiellońskiego w konkursie CHANSE
Profesor Marcin Barczyński nowym prezydentem ESES

31.05.2022
Podczas odbywającego się w dniach 26-28 maja 2022 roku w Atenach IX Kongresu Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Endokrynologów (ESES) prof. Marcin Barczyński z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum został wybrany prezydentem tej organizacji na 2-letnią kadencję. Zastąpił na tym stanowisku prof. Davida Scotta-Coombesa z Wielkiej Brytanii.
więcej o Profesor Marcin Barczyński nowym prezydentem ESES
Udany występ reprezentacji UJ w AMP w jeździectwie

Udany występ reprezentacji UJ w AMP w jeździectwie

31.05.2022
Klub "Lider" w Radzionkowie był gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w jeździectwie. Uniwersytet Jagielloński reprezentowała liczna drużyna. Niestety pogoda nie była sprzyjająca, deszcze i silny wiatr zdecydowanie utrudniały starty, jednak mimo przeciwności członkowie naszej reprezentacji świetnie uporali się z trudnościami, dzięki czemu do niedzielnych finałów zakwalifikowała się większość zawodników.
więcej o Udany występ reprezentacji UJ w AMP w jeździectwie