Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Prof. Łukasz Kosiński laureatem międzynarodowego konkursu SHENG

23.11.2023
Narodowe Centrum Nauki (NCN) przedstawiło listy rankingowe 3. konkursu SHENG na polsko-chińskie projekty badawcze. Sfinansowanych zostanie 13 projektów o łącznej wartości ponad 15 mln zł. Grant otrzymał m.in. dr hab. Łukasz Kosiński, prof. UJ z Wydziału Matematyki i Informatyki, który wraz z naukowcami Uniwersytetu Wuhan zrealizuje projekt mający na celu zbadanie związków między różnymi obszarami analizy zespolonej.
więcej o Prof. Łukasz Kosiński laureatem międzynarodowego konkursu SHENG
Ogłoszono laureatów konkursu fotograficznego "<span lang="la">Camera Jagellonica</span>"
wydarzenie kulturalne

Ogłoszono laureatów konkursu fotograficznego "Camera Jagellonica"

23.11.2023
22 listopada w Strefie Studenckiej w Collegium Kołłątajowskim UJ odbył się wernisaż prac, które zwyciężyły w siódmej edycji konkursu fotograficznego "Camera Jagellonica". Autorzy i autorki fotografii uznanych za najlepsze przez konkursowe jury, rektora UJ, redakcję miesięcznika "Alma Mater" i portal Cafe Nauka odebrali nagrody i dyplomy.
więcej o Ogłoszono laureatów konkursu fotograficznego "Camera Jagellonica"
W USD po raz pierwszy przeprowadzono operację metodą Nussa

22.11.2023
Zespół chirurgów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie (USD) przeprowadził operację klatki piersiowej lejkowatej sposobem Nussa z śródoperacyjną krioanalgezją nerwów międzyżebrowych - czasowym zamrożeniu nerwów w temperaturze 80 st. C celem zniesienia czucia bólu. Tę metodę uśmierzania bólu okołooperacyjnego - precyzyjne zamrożenie odpowiednich nerwów pod kontrolą torakoskopii - zastosowano w lecznicy po raz pierwszy.
więcej o W USD po raz pierwszy przeprowadzono operację metodą Nussa
Najlepsze koło naukowe w Polsce działa na Wydziale Lekarskim UJ CM
nagrody

Najlepsze koło naukowe w Polsce działa na Wydziale Lekarskim UJ CM

21.11.2023
Członkowie SKM Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM odebrali w auli Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie główną nagrodę w kategorii "Najlepsze Koło Naukowe Roku 2023" w 13. edycji ogólnopolskiego konkursu dla młodych naukowców StRuNa. Plebiscyt organizowany jest przez Fundację "Fundusz Pomocy Studentom", a patronuje mu Ministerstwo Edukacji i Nauki.
więcej o Najlepsze koło naukowe w Polsce działa na Wydziale Lekarskim UJ CM
Uniwersytet Jagielloński w walce z zanieczyszczeniem powietrza

20.11.2023
Zanieczyszczenie powietrza to temat, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Spalanie paliw kopalnianych, przemieszczanie się pojazdami silnikowymi są głównym źródłem powstawania smogu, który negatywnie wpływa nie tylko na środowisko naturalne, ale stwarza też ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Odnosząc się do tych problemów, naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego stworzyli urządzenie, które pomaga w walce ze smogiem.
więcej o Uniwersytet Jagielloński w walce z zanieczyszczeniem powietrza