перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Prof. Jacek Purchla nowym przewodniczącym jury Nagrody Europa Nostra
rada uczelni

Prof. Jacek Purchla nowym przewodniczącym jury Nagrody Europa Nostra

16.11.2023
Prof. Jacek Purchla zostanie nowym przewodniczącym jury Europejskiej Nagrody Dziedzictwa - najważniejszego wyróżnienia w obszarze europejskiego dziedzictwa kulturowego, przyznawanego od 2002 roku przez organizację Europa Nostra. Jednocześnie od 2018 roku prof. Purchla pełni funkcję wiceprezesa tej organizacji.
Читати ще o Prof. Jacek Purchla nowym przewodniczącym jury Nagrody Europa Nostra
W <span lang="la">Collegium Novum</span> nagrodzono najlepsze książki o tematyce żydowskiej
nagrody

W Collegium Novum nagrodzono najlepsze książki o tematyce żydowskiej

15.11.2023
Dr Ewa Koźmińska-Frejlak, dr Agnieszka Witkowska-Krych oraz dr Tomasz M. Jankowski zostali tegorocznymi laureatami 6. edycji Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka za najlepszą naukową publikację książkową w dziedzinie historii i kultury Żydów w Polsce za rok 2022. Zwycięzców wyłoniła kapituła, której przewodniczy prof. Stanisław Sroka, dziekan Wydziału Historycznego UJ.
Читати ще o W Collegium Novum nagrodzono najlepsze książki o tematyce żydowskiej
Profesor Anetta Undas dołączyła do <span lang="la">Academia</span> Europaea

Profesor Anetta Undas dołączyła do Academia Europaea

15.11.2023
Prof. Anetta Undas z Wydziału Lekarskiego UJ CM została przyjęta w poczet członków Academia Europaea. Ta prestiżowa organizacja skupia ponad 5 tys. uczonych z różnych dziedzin. Profesor jest piątą przedstawicielką społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, która przystąpiła do tego gremium.
Читати ще o Profesor Anetta Undas dołączyła do Academia Europaea
Pracownicy UJ uhonorowani z okazji Święta Edukacji Narodowej
uroczystość

Pracownicy UJ uhonorowani z okazji Święta Edukacji Narodowej

14.11.2023
We wtorek 14 listopada odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UJ zwołane z okazji Święta Edukacji Narodowej, które upamiętnia rocznicę powstania pierwszego ministerstwa oświaty w Polsce i Europie. Uroczystość pierwotnie miała odbyć się w październiku, ale z przyczyn niezależnych od Uniwersytetu Jagiellońskiego wydłużyły się procedury wyłaniania osób, którym miały zostać w tym roku przyznane medale i odznaczenia państwowe.
Читати ще o Pracownicy UJ uhonorowani z okazji Święta Edukacji Narodowej
Konkurs Miniatura 7 rozstrzygnięty. Wśród laureatów badacze z UJ
osiągnięcie

Konkurs Miniatura 7 rozstrzygnięty. Wśród laureatów badacze z UJ

14.11.2023
13 października Narodowe Centrum Nauki opublikowało 6. i jednocześnie ostatnią listę rankingową w konkursie Miniatura 7. Do grona laureatów dołączyło 20 naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy na badania wstępne/pilotażowe, wyjazdy badawcze i konsultacyjne, staże naukowe oraz kwerendy otrzymają ponad 820 tys. złotych.
Читати ще o Konkurs Miniatura 7 rozstrzygnięty. Wśród laureatów badacze z UJ