Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

13 studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrało Diamentowe Granty

13 studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrało Diamentowe Granty

20.11.2017
Wszystkim laureatom tegorocznej edycji konkursu serdecznie gratuluję. Uważam, ze jesteście posiadaczami wyjątkowych talentów badawczych, czemu wyraz daliście w zgłoszonych do konkursu projektach badawczych - mówił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas uroczystości wręczenia nagród Diamentowy Grant 2017. To już 6. edycja konkursu, w którym do tej pory nagrodzono 520 młodych naukowców.
więcej o 13 studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrało Diamentowe Granty
Naukowcy z Wydziału BBiB UJ opublikowali artykuł w "Circulation Research"
osiągnięcie

Naukowcy z Wydziału BBiB UJ opublikowali artykuł w "Circulation Research"

20.11.2017
Zespół kierowany przez dr hab. Ewę Zubę-Surmę z Zakładu Biologii Komórki Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, opublikował w listopadzie br. na łamach prestiżowego czasopisma kardiologicznego "Circulation Research" pracę „Induced pluripotent stem cell (iPSC)-derived extracellular vesicles are safer and more effective for cardiac repair than iPSCs”.
więcej o Naukowcy z Wydziału BBiB UJ opublikowali artykuł w "Circulation Research"
NCN przeznaczy prawie 35 mln zł na badania prowadzone przez naukowców z UJ

NCN przeznaczy prawie 35 mln zł na badania prowadzone przez naukowców z UJ

17.11.2017
Narodowe Centrum Nauki już po raz trzynasty rozstrzygnęło swoje flagowe konkursy Opus i Preludium. Dofinansowanie w ramach obu konkursów przyznano 72 programom prowadzonym przez naukowców z UJ, którzy na realizację badań otrzymają prawie 35 mln złotych.
więcej o NCN przeznaczy prawie 35 mln zł na badania prowadzone przez naukowców z UJ
Krakowska Książka Miesiąca dla doktorantki Wydziału Polonistyki

Krakowska Książka Miesiąca dla doktorantki Wydziału Polonistyki

02.11.2017
Anna Grochowska została laureatką Krakowskiej Książki Miesiąca Listopada. Jury uhonorowało doktorantkę Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego za monografię "Wszystkie drogi prowadzą na Krupniczą" poświęconą słynnemu Domowi Literatów. Nagroda, którą w 1995 roku ustanowił Śródmiejski Ośrodek Kultury, jest przyznawana autorom krakowskim lub książkom o Krakowie.
więcej o Krakowska Książka Miesiąca dla doktorantki Wydziału Polonistyki
Kolejne małe granty od NCN dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego

Kolejne małe granty od NCN dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego

02.11.2017
W październiku Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało następne listy rankingowe konkursu Miniatura 1. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe, służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty, przyznano kilkunastu pracownikom naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Kolejne małe granty od NCN dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego