Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Nagroda "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej dla dr Agnieszki Daukszy

Nagroda "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej dla dr Agnieszki Daukszy

29.11.2017
Książka "Klub Auschwitz i inne kluby. Rwane opowieści przeżywców" dr Agnieszki Daukszy z Wydziału Polonistyki UJ została uznana za najlepszą publikację w języku polskim z zakresu literatury faktu przez kapitułę Nagrody "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej. Zwycięski tytuł jest zapisem rozmów z osobami, które przeżyły pobyt w obozie koncentracyjnym w trakcie II wojny światowej, ostatnimi świadkami bezprecedensowej machiny eksterminacji człowieka.
więcej o Nagroda "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej dla dr Agnieszki Daukszy
Nagroda za pracę magisterską o opiece nad osobami starszymi

Nagroda za pracę magisterską o opiece nad osobami starszymi

27.11.2017
Aleksandra Piłat z Instytutu Socjologii UJ została laureatką Konkursu Naukowego im. prof. Jerzego Piotrowskiego i otrzymała nagrodę w kategorii „najlepsze prace magisterskie” z obszaru gerontologii społecznej. Tytuł wyróżnionej pracy, napisanej pod kierunkiem prof. Krystyny Slany, to „Nieformalni opiekunowie osób starszych. Perspektywa genderowa”.
więcej o Nagroda za pracę magisterską o opiece nad osobami starszymi
Trzech fizyków Uniwersytetu Jagiellońskiego w konkursie QuantERA

Trzech fizyków Uniwersytetu Jagiellońskiego w konkursie QuantERA

24.11.2017
Profesorowie Jacek Dziarmaga, Jakub Zakrzewski i Krzysztof Sacha z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ wezmą udział w 3 międzynarodowych projektach badawczych z zakresu technologii kwantowych w ramach konkursu QuantERA 2017. Łącznie dzięki wspólnemu finansowaniu Unii Europejskiej i organizacji członkowskich sieci QuantERA zostanie sfinansowanych 26 przedsięwzięć naukowych, w tym 9 z udziałem Polaków.
więcej o Trzech fizyków Uniwersytetu Jagiellońskiego w konkursie QuantERA
Nagroda Naukowa im. Marii Skłodowskiej-Curie dla prof. Elżbiety Richter-Wąs

Nagroda Naukowa im. Marii Skłodowskiej-Curie dla prof. Elżbiety Richter-Wąs

23.11.2017
Prof. Elżbieta Richter-Wąs z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ została uhonorowana Nagrodą Naukową im. Marii Skłodowskiej-Curie w dziedzinie fizyki w roku 2017. Wyróżnienie przyznano jej za „istotny wkład w odkrycie cząstki Higgsa i badanie jej własności w ramach eksperymentu ATLAS w CERN”. Decyzję o przyznaniu nagrody podjęto na Zebraniu Plenarnym Wydziału III Polskiej Akademii Nauk.
więcej o Nagroda Naukowa im. Marii Skłodowskiej-Curie dla prof. Elżbiety Richter-Wąs
Sukces studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ

Sukces studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ

20.11.2017