Wyniki sortowane według etykiety: nagrody i wyróżnienia

Znamy laureatów jubileuszowej edycji konkursu "Camera Jagellonica"
nagrody i wyróżnienia

Znamy laureatów jubileuszowej edycji konkursu "Camera Jagellonica"

25.11.2021
24 listopada ogłoszono wyniki piątej edycji konkursu "Camera Jagellonica". W tym roku oprócz zdjęć w kategoriach "Architektura", "Życie studenckie" i "Impresje" uczestnicy mogli nadsyłać swoje prace w temacie ekologii (kategoria "Była sobie ziemia"). Po raz pierwszy w historii konkursu organizowanego przez Biuro Prasowe UJ była możliwość przygotowania krótkich materiałów wideo. Do konkursu zgłoszono rekordową liczbę prac - ponad 250 zdjęć i filmów.
więcej o Znamy laureatów jubileuszowej edycji konkursu "Camera Jagellonica"
Wysokie odznaczenie państwowe dla emerytowanego profesora UJ

Wysokie odznaczenie państwowe dla emerytowanego profesora UJ

12.11.2021
Z okazji przypadającego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został prof. dr hab. Stanisław Tokarski były kierownik Zakładu Azji Wschodniej i Południowej Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Wysokie odznaczenie państwowe dla emerytowanego profesora UJ
Prof. Andrzej Matyja uhonorowany medalem św. Krzysztofa

Prof. Andrzej Matyja uhonorowany medalem św. Krzysztofa

21.10.2021
Muzeum Krakowa przyznało medale św. Krzysztofa, które są formą podziękowania za działalność na polach związanych z misją i wizją muzeum. Medalem za rok 2020 uhonorowany został prof. Andrzej Matyja. Na ręce wybitnego chirurga, kierownika II Katedry Chirurgii Ogólnej UJ CM i prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej, w minionym roku wielokrotnie przekonującego Polaków do stosowania zasad bezpieczeństwa oraz udziału w szczepieniach trafiło odznaczenie będące symbolicznym podziękowaniem dla całego środowiska medycznego.
więcej o Prof. Andrzej Matyja uhonorowany medalem św. Krzysztofa
Prof. Paweł Zajdel laureatem nagrody Francuskiego Towarzystwa Chemicznego

Prof. Paweł Zajdel laureatem nagrody Francuskiego Towarzystwa Chemicznego

27.07.2021
Paweł Zajdel, profesor chemii medycznej Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum UJ, otrzymał prestiżową Polsko-Francuską Nagrodę Francuskiego Towarzystwa Chemicznego (Société Chimique de France) w uznaniu osiągnięć naukowych i zasług w rozmaitych przedsięwzięciach realizowanych we współpracy ze stroną francuską.
więcej o Prof. Paweł Zajdel laureatem nagrody Francuskiego Towarzystwa Chemicznego
Medal "Cracoviae Merenti" dla  Zamku Królewskiego na Wawelu

Medal "Cracoviae Merenti" dla Zamku Królewskiego na Wawelu

12.07.2021
Zamek Królewski na Wawelu - symbol polskości, strażnik bezcennego dziedzictwa kulturalnego, miejsce o wyjątkowym i niezrównanym znaczeniu na mapie Polski uhonorowany został najwyższym odznaczeniem Miasta Krakowa - złotym medalem "Cracoviae Merenti". Odznaczenie przyznała Rada Miasta na wniosek Komisji Medalu, w skład której wchodzą: prezydent Krakowa, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz metropolita krakowski.
więcej o Medal "Cracoviae Merenti" dla Zamku Królewskiego na Wawelu