Naukowiec oraz studenci z UJ stypendystami fundacji Fulbrighta

11.04.2024
Prof. Mateusz Borowski z Katedry Performatyki Wydziału Polonistyki UJ został laureatem programu Fulbright Slavic Award 2024-25, w ramach którego poprowadzi zajęcia dydaktyczne w Stanach Zjednoczonych na University of Illinois (UIC). Ponadto aż 15 studentek i studentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie roczny staż w jednym z czterech renomowanych amerykańskich ośrodków badawczych w Austin, Charlottesville, Chicago i Oklahoma City dzięki wsparciu otrzymanemu z programu BioLAB.
więcej o Naukowiec oraz studenci z UJ stypendystami fundacji Fulbrighta
Projekt z Instytutu Psychologii UJ wyróżniony przez Narodową Agencję Erasmus+

05.04.2024
Międzynarodowy projekt TEAM (Teacher Education About Multilingualism - edukacja dla nauczycieli na temat wielojęzyczności), który był współtworzony przez pracujące pod kierunkiem prof. Zofii Wodnieckiej zespoły z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego został wskazany przez Narodową Agencję Erasmus + jako przykład dobrej praktyki.
więcej o Projekt z Instytutu Psychologii UJ wyróżniony przez Narodową Agencję Erasmus+
Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO

28.03.2024
Dzięki uzyskanemu wsparciu finansowemu w wysokości ponad 1,3 mln zł, badaczka z Zakładu Biochemii Komórki Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, wspólnie z prof. Tobiasem Langenhanem z niemieckiego Uniwersytetu w Lipsku (Rudolf Schönheimer Institut für Biochemie), przeprowadzi badania w obszarze komunikacji między komórkami w organizmie.
więcej o Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO
Sukcesy studentów SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM

28.03.2024
Adam Kozik zajął 3. miejsce w sesji ustnej "Farmacja i Nowe Technologie Biomedyczne" podczas XV Ogólnopolskiej Konferencji Postępy w Badaniach Biomedycznych, a Daniel Jankowski otrzymał stypendium ministra nauki na rok akademicki 2023/2024 za znaczące osiągnięcia naukowe oraz stypendium Fulbrighta.
więcej o Sukcesy studentów SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM

20.03.2024
Dr hab. Jolanta Perek-Białas i dr Anna Urbaniak z Instytutu Socjologii oraz Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych UJ wraz z międzynarodowym zespołem badawczym otrzymały grant na realizację projektu "Intergenerational care relations: Challenges and potentials for reconciliation of education and care in ageing knowledge societies" (InterCare), który ma na celu zbadanie m. in. pozytywnych aspektów zaangażowania studentów w opiekę nad osobami starszymi i zależnymi.
więcej o Naukowcy sprawdzą, jak studenci łączą edukację ze sprawowaniem opieki nad osobami starszymi