Relacje z wykładów i konferencji

Polska wraz z synchrotronem SOLARIS wkrótce dołączy do CERIC

25.06.2015
Po raz pierwszy w Krakowie gościli przedstawiciele ministerstw krajów zrzeszonych w CERIC, którzy wraz z dyrektorami instytucji badawczych z krajów skupionych w tym konsorcjum przyjechali na 5. spotkanie CERIC-ERIC General Assembly.
więcej o Polska wraz z synchrotronem SOLARIS wkrótce dołączy do CERIC
Podsumowanie projektu "Narodziny i rozwój zdolności do mentalizacji"

22.06.2015
20 czerwca w nowej siedzibie Instytutu Psychologii UJ przy ulicy Ingardena 6 odbyło się spotkanie podsumowujące, finansowany przez Narodowe Centrum Nauki, projekt badawczy "Narodziny i rozwój zdolności do mentalizacji", realizowany od marca 2012 roku przez Laboratorium Psychologii Rozwoju Małego Dziecka Instytutu Psychologii UJ.
więcej o Podsumowanie projektu "Narodziny i rozwój zdolności do mentalizacji"
Krakowska Konferencja Kardio-Gerontologiczna

22.06.2015
Wykład inauguracyjny zatytułowany „Medycyna kliniczna czy medycyna oparta na faktach" wygłosił prof. Jacek Dubiel z II Kliniki Kardiologii Wydziału Lekarskiego UJ Collegium Medicum.
więcej o Krakowska Konferencja Kardio-Gerontologiczna
Niewydolności serca można zapobiegać

15.06.2015
Obchodzony 13 czerwca Dzień Świadomości Niewydolności Serca poprzedziła konferencja naukowa Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
więcej o Niewydolności serca można zapobiegać
Interdyscyplinarne seminarium o prawie autorskim

11.06.2015
O prawie autorskim i jego wpływie na kulturę dyskutowano podczas odbywającego się 5 i 6 czerwca 2015 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim międzynarodowego seminarium "Literatura i sztuki. Prawa autorskie zastrzeżone". Seminarium zostało zorganizowane przez Katedrę Antropologii Literatury i Badań Kulturowych oraz Centrum Studiów Humanistycznych w ramach realizowanego przez Macieja Jakubowiaka grantu badawczego "Literatura nowoczesna i prawo autorskie" finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.
więcej o Interdyscyplinarne seminarium o prawie autorskim