Relacje z wykładów i konferencji

Fizycy z całej Polski spotykają się na Uniwersytecie Jagiellońskim

13.09.2019
13 września w auli Auditorium Maximum UJ zainaugurowano 45. Zjazd Fizyków Polskich, który przez najbliższe 5 dni odbywać będzie się w murach UJ i AGH. Spotkanie to otwiera obchody 100-lecia Polskiego Towarzystwa Fizycznego, którego jubileusz świętowany będzie w przyszłym roku.
więcej o Fizycy z całej Polski spotykają się na Uniwersytecie Jagiellońskim

Otwarcie Krakowskiego Salonu Maturzystów

05.09.2019
Jak przygotować się do matury, aby osiągnąć najlepszy wynik? Co i gdzie studiować? Małopolscy maturzyści dowiedzą się tego podczas Krakowskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2019, który 5 września rozpoczął się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Otwarcie Krakowskiego Salonu Maturzystów

Święto polskiej matematyki w Krakowie

03.09.2019
2 kwietnia 1919 roku w gmachu Collegium Nowodworskiego UJ przy ulicy św. Anny 12 odbyło się zebranie, podczas którego powołano do życia Towarzystwo Matematyczne w Krakowie. Rok później nazwa organizacji zmieniona została na Polskie Towarzystwo Matematyczne, a jego działalność stopniowo rozszerzyła się na całą Polskę.
więcej o Święto polskiej matematyki w Krakowie

Biolodzy i biomedycy z całego świata spotkali się na 44. Kongresie FEBS

08.07.2019
Po raz trzeci w Polsce i pierwszy raz w Krakowie zorganizowany został Kongres Federacji Europejskich Towarzystw Biochemicznych - FEBS (Federation of European Biochemical Societies). Sześciodniowe spotkanie, które zainaugurowano 6 lipca w Centrum Kongresowym ICE odbywa się po raz 44., a za jego przebieg w tym roku odpowiada Polskie Towarzystwo Biochemiczne.
więcej o Biolodzy i biomedycy z całego świata spotkali się na 44. Kongresie FEBS

Otwarto konferencję o twórczości Katherine Mansfield

05.07.2019
5 lipca na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęła się trzydniowa międzynarodowa konferencja poświęcona Katherine Mansfield – modernistycznej pisarce nowozelandzkiego pochodzenia, znanej zwłaszcza jako autorka licznych opowiadań. W otwarciu konferencji wzięli udział m.in. rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz ambasador Nowej Zelandii w Polsce Mary Thurston.
więcej o Otwarto konferencję o twórczości Katherine Mansfield