Relacje z wykładów i konferencji

Horizon Europe Weeks

Horizon Europe Weeks

17.09.2019
16 września rozpoczęło się organizowane po raz pierwszy na Uniwersytecie Jagiellońskim wydarzenie - Horizon Europe Weeks (HEW). Jest to inicjatywa umożliwiająca spotkanie wybitnych specjalistów z różnych dziedzin nauki, którzy podczas trzydniowych spotkań mają okazję rozmawiać o prowadzonych przez siebie badaniach naukowych, wymieniać poglądy naukowe oraz wspólnie przygotować aplikacje do międzynarodowego projektu badawczego.
więcej o Horizon Europe Weeks
Trzecia edycja Szkoły Letniej Prawa Własności Intelektualnej

Trzecia edycja Szkoły Letniej Prawa Własności Intelektualnej

17.09.2019
16 września rozpoczęła się trzecia edycja Kraków Intellectual Property Law Summer School – Szkoły Letniej Prawa Własności Intelektualnej, która potrwa do 21 września 2019 roku. Organizatorem Szkoły Letniej jest Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Trzecia edycja Szkoły Letniej Prawa Własności Intelektualnej
W Krakowie dyskutowano o problemach związanych z leczeniem chorób rzadkich

W Krakowie dyskutowano o problemach związanych z leczeniem chorób rzadkich

16.09.2019
14 września po raz pierwszy w Krakowie odbyła się konferencja edukacyjna poświęcona chorobom rzadkim. Jej organizatorem był Szpital Uniwersytecki w Krakowie, przy współudziale Collegium Medicum UJ. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło szerokiego grona przedstawicieli organizacji pacjenckich.
więcej o W Krakowie dyskutowano o problemach związanych z leczeniem chorób rzadkich
Fizycy z całej Polski spotykają się na Uniwersytecie Jagiellońskim

Fizycy z całej Polski spotykają się na Uniwersytecie Jagiellońskim

13.09.2019
13 września w auli Auditorium Maximum UJ zainaugurowano 45. Zjazd Fizyków Polskich, który przez najbliższe 5 dni odbywać będzie się w murach UJ i AGH. Spotkanie to otwiera obchody 100-lecia Polskiego Towarzystwa Fizycznego, którego jubileusz świętowany będzie w przyszłym roku.
więcej o Fizycy z całej Polski spotykają się na Uniwersytecie Jagiellońskim
Otwarcie Krakowskiego Salonu Maturzystów

Otwarcie Krakowskiego Salonu Maturzystów

05.09.2019
Jak przygotować się do matury, aby osiągnąć najlepszy wynik? Co i gdzie studiować? Małopolscy maturzyści dowiedzą się tego podczas Krakowskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2019, który 5 września rozpoczął się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Otwarcie Krakowskiego Salonu Maturzystów