Relacje z wykładów i konferencji

Jak tworzyć i rozwijać centra badawcze? Wykład prof. Frąckowiaka

13.03.2019
13 marca w Collegium Novum gościł profesor Ryszard Frąckowiak – wybitny neurolog i neurobiolog ekspert w dziedzinie zarządzania nauką. Swoją wiedzą i doświadczeniami podzielił się z pracownikami i studentami Uniwersytetu Jagiellońskiego w wykładzie "The role of postgraduate research institutes in creating a modern, internationally competitive, research intensive university".
więcej o Jak tworzyć i rozwijać centra badawcze? Wykład prof. Frąckowiaka

Cztery szkoły doktorskie rozpoczęły działalność w Uniwersytecie Jagiellońskim

20.02.2019
20 lutego w auli Collegium Novum UJ uroczyście wręczono powołania na dyrektorów i członków rad szkół doktorskich. Szkoły są nowymi instytucjami powołanymi do życia w wyniku reformy szkolnictwa wyższego wprowadzanej przepisami nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, tzw. Ustawy 2.0.
więcej o Cztery szkoły doktorskie rozpoczęły działalność w Uniwersytecie Jagiellońskim
relacja

"Kontrowersje w pediatrii" - ogólnopolskie spotkanie ekspertów

11.02.2019
W dniach od 8 do 9 lutego w Auditorium Maximum UJ odbyła się XII ogólnopolska konferencja naukowa "Kontrowersje w pediatrii". Zaproszeni wybitni specjaliści dzielili się swoją wiedzą, doświadczeniami, najnowszymi doniesieniami naukowymi, dyskutowali nad zagadnieniami pediatrycznymi, w których postępowanie nie zawsze jest jednoznaczne.
więcej o "Kontrowersje w pediatrii" - ogólnopolskie spotkanie ekspertów

Pierwsze spotkanie członków Rady Uczelni

06.02.2019
6 lutego w Sali Senackiej Collegium Novum UJ odbyło się spotkanie Kolegium Rektorskiego oraz kwestor i kanclerz UJ z nowo wybraną Radą Uczelni. Rektor UJ prof. Wojciech Nowak wręczył akty nominacyjne członkom nowego organu UJ, którzy zostali powołani 30 stycznia przez Senat UJ.
więcej o Pierwsze spotkanie członków Rady Uczelni

Druga tura konsultacji projektu nowego Statutu Uniwersytetu Jagiellońskiego

30.01.2019
Drugie otwarte konsultacje ze społecznością akademicką naszej uczelni dotyczące nowego Statutu UJ oraz wdrażania Ustawy 2.0 odbyły się 30 stycznia w Auli Auditorium Maximum UJ. Dyskusja toczyła się wokół przygotowanych projektów siedmiu działów nowego Statutu.
więcej o Druga tura konsultacji projektu nowego Statutu Uniwersytetu Jagiellońskiego