Jakie będą uniwersytety przyszłości? Międzynarodowa konferencja w ISP UJ

Jakie będą uniwersytety przyszłości? Międzynarodowa konferencja w ISP UJ

20.09.2018
20 września na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ rozpoczęła się zorganizowana przez Instytut Spraw Publicznych międzynarodowa konferencja "Zarządzanie Uniwersytetem Przyszłości. Badania nad konkurencyjnością, globalizacją i rozwojem".
więcej o Jakie będą uniwersytety przyszłości? Międzynarodowa konferencja w ISP UJ
Tu zaplanujesz swoją przyszłość: Salon Maturzystów 2018

20.09.2018
Stoicie teraz przed ogromnie trudnym zadaniem – zwracał się do zebranych w Auditorium Maximum prof. Wojciech Nowak, rektor UJ – musicie zdecydować, co będziecie dalej robić w życiu, czy chcecie studiować, co konkretnie i na której uczelni. 20 września zaczęła się krakowska odsłona Salonu Maturzystów.
więcej o Tu zaplanujesz swoją przyszłość: Salon Maturzystów 2018
Medycyna integracyjna: spotkanie Wschodu z Zachodem

Medycyna integracyjna: spotkanie Wschodu z Zachodem

19.09.2018
Jak tradycyjna medycyna chińska może pomóc w leczeniu dolegliwości i poprawie jakości życia pacjentów w krajach zachodnich? O tym i innych, pokrewnych, zagadnieniach rozmawiali uczestnicy dwudniowej konferencji pt. „Integrative Health. A New Paradigm for Health Care”, dotyczącej możliwych synergii pomiędzy medycyną chińską i zachodnią, która odbyła się na Uniwersytecie Jagiellońskim w dniach 18-19 września 2018 r.
więcej o Medycyna integracyjna: spotkanie Wschodu z Zachodem
Mamy receptę na sukces w kardiologii

Mamy receptę na sukces w kardiologii

19.09.2018
135 sesji tematycznych, 500 wykładowców i ponad 6000 uczestników − tak w liczbach prezentował się XXII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który odbył się w dniach 13-15 września 2018 r. pod hasłem „Niewydolność serca – zatrzymać epidemię”. Jego uczestnicy dyskutowali o przyszłości polskiej kardiologii i o organizacji opieki nad pacjentami z chorobami układu krążenia.
więcej o Mamy receptę na sukces w kardiologii
Ministerialne stypendia dla wybitnych młodych naukowców z UJ
osiągnięcie

Ministerialne stypendia dla wybitnych młodych naukowców z UJ

19.09.2018
Ogłoszone zostały nazwiska laureatów XII edycji konkursu o stypendia dla wybitnych młodych badaczy. Aż 29 naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy prowadzą wysokiej jakości badania i wykazują się imponującym dorobkiem naukowym otrzyma stypendia naukowe ministra nauki i szkolnictwa wyższego.
więcej o Ministerialne stypendia dla wybitnych młodych naukowców z UJ