Jubileuszowy koncert Chóru Akademickiego UJ "Camerata Jagellonica"
wydarzenie kulturalne

Jubileuszowy koncert Chóru Akademickiego UJ "Camerata Jagellonica"

31.10.2016
W 2006 roku do istniejącego od 1878 roku męskiego Krakowskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego dołączyły: Żeński Chór Akademicki UJ i Chór Akademicki UJ "Camerata Jagellonica", który jest chórem mieszanym. Dziesiątą rocznicę tego wydarzenia uczczono specjalnym koncertem, który odbył się 30 października w Filharmonii Krakowskiej.
więcej o Jubileuszowy koncert Chóru Akademickiego UJ "Camerata Jagellonica"
Wydział Filologiczny nawiązał współpracę z międzynarodową firmą doradczą

28.10.2016
Firma Deloitte dołączyła do grona partnerów Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Umowę, mającą na celu prowadzenie wspólnych działań opartych o różne formy współpracy, podpisali w czwartek 27 października br. w Collegium Novum dr hab. Elżbieta Górska, prof. UJ, dziekan Wydziału Filologicznego i Krzysztof Kwiecień, dyrektor HR na Europę Centralną Deloitte.
więcej o Wydział Filologiczny nawiązał współpracę z międzynarodową firmą doradczą

28.10.2016
Obrady pierwszego posiedzenia plenarnego KRUP w kadencji 2016-2020 prowadzi po raz pierwszy w roli przewodniczącego rektor UJ prof. Wojciech Nowak, który został wybrany na to stanowisko 10 czerwca br.
więcej o Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polski obraduje na Uniwersytecie Jagiellońskim
Profesor, polityk i dyplomata. Jakub z Szadka

28.10.2016
28 października 1487 r. zmarł Jakub z Szadka (ok. 1412–1487), profesor prawa i rektor Uniwersytetu Krakowskiego, postać dobrze znana historykom średniowiecza, a prawie w ogóle szerszemu kręgowi odbiorców.
więcej o Profesor, polityk i dyplomata. Jakub z Szadka
Nowi profesorowie z Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrali akty nominacyjne
nominacje i promocje

Nowi profesorowie z Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrali akty nominacyjne

27.10.2016
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 26 października 2016 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie akty nominacyjne 99 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych znalazło się siedmioro naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nowi profesorowie z Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrali akty nominacyjne