osiągnięcie

19.10.2016
Nagroda została przyznana w kategorii firma, organizacja i pracodawca za książkę "Wybrane zagadnienia diagnozy psychologicznej dzieci i młodzieży w kontekście wielokulturowości oraz wielojęzyczności".
więcej o European Roma Spirit Award dla pracowników i doktorantów Instytutu Psychologii UJ
Milion złotych na badania nad XX-wiecznymi totalitaryzmami
osiągnięcie

Milion złotych na badania nad XX-wiecznymi totalitaryzmami

19.10.2016
Profesor Bogdan Szlachta został laureatem konkursu „Pomniki polskiej myśli filozoficznej, teologicznej i społecznej XX i XXI wieku” organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zgłoszony przez niego projekt jest jednym z pięciu, który znalazł się liście zakwalifikowanych do finansowania. Na badania nad teoretycznymi założeniami i praktycznymi przejawami XX-wiecznych totalitaryzmów resort nauki przekaże milion złotych.
więcej o Milion złotych na badania nad XX-wiecznymi totalitaryzmami
30 lat judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim

19.10.2016
W środę 19 października 2016 roku w siedzibie Instytutu Judaistyki UJ przy ulicy Józefa 19 odbyła się inauguracja obchodów 30-lecia studiów żydowskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Utworzony 1 września 1986 roku z inicjatywy ówczesnego rektora UJ prof. Józefa A. Gierowskiego Międzywydziałowy Zakład Historii i Kultury Żydów w Polsce był pierwszym ośrodkiem zajmującym się tą tematyką w kraju.
więcej o 30 lat judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim
Otwarcie Centrum Studiów Tajwańskich UJ

17.10.2016
W poniedziałek 17 października 2016 w Collegium Novum odbyło się otwarcie Centrum Studiów Tajwańskich UJ. Ambasador Tajwanu Ming-Jeng Chen, dyrektor Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej w Uniwersytecie Jagiellońskim, gościł w gabinecie rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka.
więcej o Otwarcie Centrum Studiów Tajwańskich UJ
Srebrny medal "Plus ratio quam vis" dla profesora Daniela Zarzyckiego

17.10.2016
Podczas VI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak wręczył prof. Danielowi Zarzyckiemu, dyrektorowi Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego w Zakopanem srebrny medal "Plus ratio quam vis".
więcej o Srebrny medal "Plus ratio quam vis" dla profesora Daniela Zarzyckiego