13.09.2016
Mijają już ponad trzy lata, od kiedy prof. Elżbieta Górska, dziekan Wydziału Filologicznego UJ, oraz Jacek Drabik, Country Manager Motorola Solutions Polska, podpisali list intencyjny o współpracy w zakresie wymiany doświadczeń. Jej efektem było wprowadzenie atrakcyjnej ścieżki prozawodowej dla studentów Instytutu Filologii Angielskiej. Od tego czasu prawie 40 studentów przeszło szkolenie przygotowujące do pracy na rynku najnowszych osiągnięć techniki.
więcej o Rozkwit współpracy pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a Motorola Solutions Polska
Robot rehabilitacyjny dla pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

10.09.2016
W sobotę 10 września pod hasłem „wyBIEGAM poMOC” na krakowskich Błoniach odbył się V Bieg Charytatywny Fundacji Tesco Dzieciom, w którym na linii mety stanęło około 3 tys. uczestników. Dzięki organizacji wydarzenia zebrano niebagatelną kwotę ponad 200 000 złotych na zakup innowacyjnego robota rehabilitacyjnego dla szpitala w Prokocimiu.
więcej o Robot rehabilitacyjny dla pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
UJ w rankingu QS World University Ranking

08.09.2016
Uniwersytet Jagielloński znalazł się w tegorocznej edycji rankingu QS World University Ranking. Zestawienie obejmuje 4 proc. najlepszych szkół wyższych na świecie. W tym gronie pojawiło się tylko sześć polskich uczelni.
więcej o UJ w rankingu QS World University Ranking
Upamiętnienie 333. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej

07.09.2016
5 września o 10:00 w Auli Collegium Novum UJ odbyła się konferencja poświęcona królowi Janowi III Sobieskiemu oraz jego wielkiemu sukcesowi militarnemu, jakim była stoczona 12 września 1683 roku bitwa pod Wiedniem. Konferencja stanowiła również okazję do pozyskania nowych darczyńców dla pomnika upamiętniającego zwycięstwo nad armią turecką - efektu kilkuletnich starań Komitetu Budowy Pomnika Króla Jana III Sobieskiego w Wiedniu na Kahlenbergu.
więcej o Upamiętnienie 333. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej
Zmarł profesor Adam Bielański

06.09.2016
W wieku 104 lat odszedł nestor polskiej nauki, znakomity chemik, twórca polskiej i krakowskiej szkoły katalizy, profesor honorowy UJ.
więcej o Zmarł profesor Adam Bielański