Młodzi ekolodzy z całego świata debatują w Auditorium Maximum

25.07.2016
Z udziałem rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka, metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza, ministrów środowiska Polski i Włoch, naukowców, kardynałów i młodzieży z całego świata rozpoczęła się w Auditorium Maximum UJ jednodniowa konferencja "Ekologia integralna. Laudato Si. Młodzi bohaterami zmian". Spotkanie jest jednym z wydarzeń towarzyszących rozpoczynających się jutro w Krakowie Światowych Dni Młodzieży.
więcej o Młodzi ekolodzy z całego świata debatują w Auditorium Maximum
Dr Sebastian Glatt nagrodzony przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej
osiągnięcie

Dr Sebastian Glatt nagrodzony przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej

25.07.2016
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) rozstrzygnęła pierwszy konkurs w programie First Team, którego celem jest finansowanie pierwszych zespołów badawczych kierowanych przez doktorów na wczesnym etapie kariery naukowej realizujących badania o przełomowym znaczeniu naukowym lub gospodarczym. Jednym z jego laureatów jest dr Sebastian Glatt, któremu na realizację projektu "Modyfikacje tRNA w chorobach u ludzi" przyznano niemal 2 mln zł.
więcej o Dr Sebastian Glatt nagrodzony przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej
Dar dla młodych na święto młodych

22.07.2016
W nowo wydanej anglojęzycznej monografii promowana jest idea Światowych Dni Młodzieży nie tylko w wymiarze historycznym, społecznym i kulturowym, ale również w wymiarze religijnym, duchowym, integracyjnym, pedagogicznym i naukowym. Publikacja jest próbą kontynuacji wezwania i myśli papieża Jana Pawła II, któremu bardzo zależało na młodych.
więcej o Dar dla młodych na święto młodych
List rektora UJ do posła Rafała Grupińskiego

22.07.2016
Pismo jest odpowiedzią rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciecha Nowaka na wypowiedź posła Rafała Grupińskiego podczas sejmowej debaty dotyczącej wyboru prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. List został wysłany do poznańskiego biura poselskiego parlamentarzysty.
więcej o List rektora UJ do posła Rafała Grupińskiego
Katarzyna Hromek: Życie w równowadze
twarze uj

Katarzyna Hromek: Życie w równowadze

22.07.2016
Katarzyna studiuje animację społeczno-kulturową w Instytucie Pedagogiki Wydziału Filozoficznego UJ. Obecnie kończy pierwszy rok studiów drugiego stopnia. Interesuje się ekonomią społeczną i ruchem spółdzielczym. Jej pasją jest wspinaczka.

więcej o Katarzyna Hromek: Życie w równowadze