Uniwersytet Jagielloński promuje projekt I-Net

02.02.2016
26 stycznia 2016 r. na Wydziale Studiów Politycznych i Międzynarodowych UJ odbyło się spotkanie promujące projekt I-Net, który ma na celu rozwój współpracy pomiędzy krajami Partnerstwa Wschodniego a Unią Europejską poprzez stworzenie platformy internetowej dla nowych wspólnych projektów, wymian, szkoleń, badań itp.
więcej o Uniwersytet Jagielloński promuje projekt I-Net
Prof. Krzysztof Frysztacki pokieruje Komitetem Socjologii PAN
nominacje i promocje

Prof. Krzysztof Frysztacki pokieruje Komitetem Socjologii PAN

02.02.2016
Prof. Krzysztof Frysztacki został ponownie wybrany przewodniczącym Komitetu Socjologii Polskiej Akademii Nauk.
więcej o Prof. Krzysztof Frysztacki pokieruje Komitetem Socjologii PAN
„Za to kocham Kraków" – rozmowa z laureatem konkursu Interstudent 2016

01.02.2016
Francesco Gubinelli, student WBBB UJ, laureat tegorocznego konkursu Interstudent opowiada m.in. o przyczynach swojej decyzji o studiowaniu w Krakowie, swojej pracy badawczej i planach na przyszłość.
więcej o „Za to kocham Kraków" – rozmowa z laureatem konkursu Interstudent 2016
Powitanie Chińskiego Roku Małpy 2016
uroczystość wydarzenie kulturalne

Powitanie Chińskiego Roku Małpy 2016

01.02.2016
W niedzielę 31 stycznia 2016 roku w Auditorium Maximum przywitaliśmy Chiński Nowy Rok - Rok Małpy. O godzinie 18:00 w auli odbyła się Wielka Gala Noworoczna.
więcej o Powitanie Chińskiego Roku Małpy 2016
Niemal 23 miliony złotych dla naukowców na badania podstawowe
osiągnięcie nagrody i wyróżnienia

Niemal 23 miliony złotych dla naukowców na badania podstawowe

01.02.2016
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło wyniki konkursów Maestro 7, Harmonia 7 i Sonata Bis 5. Na liście laureatów znalazło się 157 naukowców z całej Polski, w tym 16 z Uniwersytetu Jagiellońskiego. We wszystkich trzech konkursach złożono 760 wniosków, z czego finansowanie otrzymało ponad 20%. Tym samym średni współczynnik sukcesu, czyli stosunek liczby wniosków zakwalifikowanych do liczby wszystkich złożonych wniosków wzrósł o ponad 7 punktów procentowych w stosunku do poprzednich edycji tych konkursów.
więcej o Niemal 23 miliony złotych dla naukowców na badania podstawowe