Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Uniwersytet Jagielloński beneficjentem konkursu "Doskonała nauka"

03.10.2022
Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało wyniki III konkursu w programie "Doskonała nauka". Dofinansowanie na łączną kwotę ponad miliona złotych otrzyma 7 projektów zgłoszonych przez Uniwersytet Jagielloński. Środki zostaną przeznaczone na wsparcie organizacji konferencji naukowych oraz wydanie monografii naukowych.
więcej o Uniwersytet Jagielloński beneficjentem konkursu "Doskonała nauka"
659. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęty
uroczystość rada uczelni senat

659. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęty

01.10.2022
Trzykrotnym uderzeniem berła rektor UJ prof. Jacek Popiel otworzył nowy rok akademicki. W dziejach naszej uczelni to już 659. raz, kiedy uniwersyteckie budynki zapełnią się młodymi ludźmi, którzy przyjechali do Krakowa zdobywać wiedzę, poszerzać horyzonty myślowe, rozpoczynać przygodę z nauką, a także zawiązywać nowe przyjaźnie. Już za dwa dni tysiące studentów i studentek podejmie naukę na 16 wydziałach UJ.
więcej o 659. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęty
Absolwentka UJ wyróżniona nagrodą Birnstiel Award 2022

30.09.2022
Już po raz czwarty przyznano nagrody Birnstiel Awards – wyróżnienia dla doktorantów o wybitnych osiągnięciach w dziedzinie nauk o życiu na poziomie molekularnym. Wśród nagrodzonych osób znalazła się Marta Seczyńska, absolwentka Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ. Sześcioro laureatów otrzyma dyplom, statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2 tys. euro podczas uroczystej gali w Wiedniu pod koniec bieżącego roku.
więcej o Absolwentka UJ wyróżniona nagrodą Birnstiel Award 2022
Badaczka z Wydziału Lekarskiego laureatką literackiej Nagrody im. Gombrowicza
osiągnięcie

Badaczka z Wydziału Lekarskiego laureatką literackiej Nagrody im. Gombrowicza

30.09.2022
Dr Barbara Woźniak, adiunkt w Zakładzie Socjologii Medycyny UJ Collegium Medicum, została laureatką tegorocznej edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Jej debiutancka powieść "Niejedno" opowiada o roku (akademickim) z życia pracownika naukowego, który opiekuje się chorującym na alzheimera ojcem.
więcej o Badaczka z Wydziału Lekarskiego laureatką literackiej Nagrody im. Gombrowicza
Spotkania Una Europa w Edynburgu

29.09.2022
Podczas spotkań, które odbywają się w dniach od 26 do 30 września na Uniwersytecie Edynburskim, zaplanowano szereg sesji poświęconych refleksji oraz uczczenia osiągnięć całej społeczności Una Europa pracującej w projekcie 1Europe oraz Una.Resin. Ponadto zorganizowano oficjalne spotkanie zadedykowane przygotowaniom do nowego projektu Una.Universitas, którego realizacja została wsparta przez Komisję Europejską grantem w wysokości 14,4 mln euro.
więcej o Spotkania Una Europa w Edynburgu