Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Badacze z UJ na najnowszej liście rankingowej konkursu Miniatura
osiągnięcie

Badacze z UJ na najnowszej liście rankingowej konkursu Miniatura

16.09.2022
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało w piątek 16 września piątą listę rankingową konkursu Miniatura 6. Grono ekspertów wyłoniło do finansowania 4 wnioski naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego na łączną kwotę niemal 200 tys. złotych. W ramach przyznanych funduszy przeprowadzą oni badania wstępne i pilotażowe.
więcej o Badacze z UJ na najnowszej liście rankingowej konkursu Miniatura
Profesorowie Stanisław Biernat i Józef Dulak członkami <span lang="la">Academia Europaea</span>

Profesorowie Stanisław Biernat i Józef Dulak członkami Academia Europaea

15.09.2022
Prof. Stanisław Biernat z Wydziału Prawa i Administracji UJ, wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego w latach 2010-2017 oraz prof. Józef Dulak, kierownik Zakładu Biotechnologii Medycznej Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ zostali wybrani do Academia Europaea (AE) - największej organizacji naukowej w Europie.
więcej o Profesorowie Stanisław Biernat i Józef Dulak członkami Academia Europaea
Przełomowe wyniki badań uczonych z MCB UJ w "The EMBO Journal"

15.09.2022
Persulfidacja jest unikalną potranslacyjną modyfikacją białek, która chroni nasze komórki i proteomy przed stresem oksydacyjnym i starzeniem się. Najnowsze prace z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ (MCB) wykazały, że za tę niewielką modyfikację chemiczną odpowiada białko komórkowe, zwane modyfikatorem związanym z ubikwityną 1 (Urm1).
więcej o Przełomowe wyniki badań uczonych z MCB UJ w "The EMBO Journal"
Stypendia START FNP dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego
osiągnięcie

Stypendia START FNP dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego

13.09.2022
W siedzibie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP) odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów 100 laureatom programu START 2022. Było to jubileuszowe spotkanie, ponieważ prestiżowe stypendia dla wybitnych młodych uczonych zostały wręczone po raz 30. W tym roku wśród zwycięzców znalazło się 10 osób, które prowadzą badania w Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Stypendia START FNP dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego
Nie żyje profesor Marek Zembala. Był prorektorem UJ CM

13.09.2022
12 września w wieku 82 lat zmarł prof. Marek Zembala, prorektor UJ CM (1999-2005), prodziekan Wydziału Lekarskiego ds. nauki (1984-87), kierownik Zakładu Immunologii Klinicznej Katedry Immunologii Klinicznej i Transplantologii Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii w latach 1980-2010.
więcej o Nie żyje profesor Marek Zembala. Był prorektorem UJ CM