Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Dwie szkoły doktorskie UJ mają nową siedzibę
relacja uroczystosc

Dwie szkoły doktorskie UJ mają nową siedzibę

06.04.2022
We wtorek, 5 kwietnia, w obecności rektora UJ prof. Jacka Popiela oraz pozostałych członków kolegium rektorskiego w pięknych i przestronnych wnętrzach Pałacu Spiskiego, w Rynku Głównym 34, miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby Szkół Doktorskich Nauk Humanistycznych i Nauk Społecznych (SDNH i SDNS).
więcej o Dwie szkoły doktorskie UJ mają nową siedzibę
Kolejny grant w międzynarodowych konkursie <span lang="en">Weave-UNISONO</span>

Kolejny grant w międzynarodowych konkursie Weave-UNISONO

05.04.2022
Projekt badawczy dr. hab. Marcina Kozika, prof. UJ z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego dołączył do listy laureatów konkursu Weave-UNISONO. Jego zespół wraz z naukowcami z Uniwersytetu Technicznego w Wiedniu zajmie się problematyką spełnialności węzłów. Warto przypomnieć, że to już trzeci grant w tym konkursie realizowany przez badaczy najstarszej polskiej uczelni.
więcej o Kolejny grant w międzynarodowych konkursie Weave-UNISONO
Informatyk z UJ w radzie programowej Wydawnictwa Naukowego PWN

05.04.2022
Wydawnictwo Naukowe PWN opublikowało nowy skład Rady Programowej Redakcji Nauk Informatycznych, której celem będzie wsparcie merytoryczne pracy redakcji, opiniowanie publikacji przed ich wydaniem i popularyzacja książek z zakresu informatyki. W gronie 8 nowo powołanych członków tego gremium znalazł się dr hab. Adam Roman, prof. UJ z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Informatyk z UJ w radzie programowej Wydawnictwa Naukowego PWN
Igor Kaczmarczyk na prestiżowej liście magazynu <span lang="en">"Forbes"</span>

Igor Kaczmarczyk na prestiżowej liście magazynu "Forbes"

04.04.2022
Doktorant Uniwersytetu Jagiellońskiego Igor Kaczmarczyk został finalistą 4. edycji konkursu "25 under 25" - wspólnej inicjatywy magazynu "Forbes" oraz warszawskiego biura McKinsey & Company. Celem projektu jest wyłonienie 25 młodych i ambitnych osób, których lista publikowana jest na łamach magazynu "Forbes".
więcej o Igor Kaczmarczyk na prestiżowej liście magazynu "Forbes"
Ministerialne stypendia dla studentek i studentów z UJ

01.04.2022
Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało wyniki konkursu o stypendium ministra na rok akademicki 2021/2022 za znaczące osiągnięcia naukowe i artystyczne związane ze studiami oraz wyniki sportowe. Na liście nagrodzonych znalazło się 51 studentek i studentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wysokość stypendium w tym roku wynosi 17 tys. zł.
więcej o Ministerialne stypendia dla studentek i studentów z UJ