Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Coraz więcej uniwersyteckich kierunków w <span lang="en">QS by Subject</span> 2022

Coraz więcej uniwersyteckich kierunków w QS by Subject 2022

08.04.2022
Poznaliśmy tegoroczne wyniki jednego z najbardziej prestiżowych rankingów na świecie - QS World University Rankings by Subject 2022. W tegorocznej edycji Uniwersytet Jagielloński sklasyfikowano w rekordowej liczbie dyscyplin. Najlepiej oceniono lingwistykę, neofilologię, archeologię, filologię angielską, geografię i socjologię. W zestawieniu ujęto 23 polskie uczelnie - 6 więcej niż przed rokiem.
więcej o Coraz więcej uniwersyteckich kierunków w QS by Subject 2022
Rekordowe zainteresowanie czasem badawczym w NCPS SOLARIS

08.04.2022
W ubiegły wtorek zakończył się 9. nabór wniosków do Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS w Krakowie. Międzynarodowa komisja oceniająca będzie miała okazję przeanalizować rekordową liczbę projektów złożonych na 5 linii badawczych i kriomikroskop. Użytkownicy, którym zostanie przyznany czas, będą mogli realizować swoje badania od października 2022 br. do lutego 2023 roku.
więcej o Rekordowe zainteresowanie czasem badawczym w NCPS SOLARIS
SU: Szkolenie z leczenia chirurgicznego pacjentów bariatrycznych

08.04.2022
W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie (SU) odbyło się szkolenie organizowane przez zespół Centrum Chirurgicznego Leczenia Otyłości działającego przy Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Stanów Nagłych. Uczestniczyli w nim specjaliści w zakresie chirurgii ogólnej, anestezjolodzy, dietetycy, psycholodzy, pielęgniarki oraz koordynatorzy zaangażowani w kompleksowe leczenie chirurgiczne pacjentów bariatrycznych.
więcej o SU: Szkolenie z leczenia chirurgicznego pacjentów bariatrycznych
Badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatami konkursu NCN
osiągnięcie

Badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatami konkursu NCN

07.04.2022
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało wyniki konkursu Preludium Bis skierowanego do instytucji prowadzących szkoły doktorskie. W jego 3. edycji granty przyznano siedmiorgu naukowcom z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Otrzymane środki w wysokości ponad 3,7 mln złotych mogą oni przeznaczyć m.in. na badania, stypendia doktoranckie i wynagrodzenie dla promotora.
więcej o Badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatami konkursu NCN
Badania naukowców z UJ na łamach "<span lang="en">ACS Applied Materials and Interfaces</span>"

Badania naukowców z UJ na łamach "ACS Applied Materials and Interfaces"

07.04.2022
5, 10, a może 15? Ile nanometrów powinny liczyć nanocząstki, aby mogły wykazywać działanie przeciwbakteryjne, a ile aby mogły mieć zastosowanie w terapii przeciwnowotworowej? Naukowcy z Wydziału Chemii Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytutu Fizykochemii i Katalizy PAN jako pierwsi zaprezentowali metodę syntezy nanocząstek srebra o kontrolowanej wielkości i ładunku w środowisku wodnym.
więcej o Badania naukowców z UJ na łamach "ACS Applied Materials and Interfaces"