Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Psychologowie z UJ współautorami artykułu w "Nature Human Behaviour"
osiągnięcia

Psychologowie z UJ współautorami artykułu w "Nature Human Behaviour"

02.08.2021
Ośmioro badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego znalazło się wśród autorów artykułu "A multi-country test of brief reappraisal interventions on emotions during the COVID-19 pandemic", opublikowanego 2 sierpnia w prestiżowym międzynarodowym czasopiśmie "Nature Human Behaviour". Publikacja z dziedziny psychologii dotyczy wpływu strategii przewartościowania na radzenie sobie z negatywnymi emocjami w kontekście pandemii.
więcej o Psychologowie z UJ współautorami artykułu w "Nature Human Behaviour"
Sukces młodych matematyków w międzynarodowej olimpiadzie

29.07.2021
Siedem medali - jeden złoty oraz sześć srebrnych - zdobyli polscy uczniowie w Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej. Sześciu na siedmiu naszych medalistów niebawem rozpocznie studia na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (WMiI UJ).
więcej o Sukces młodych matematyków w międzynarodowej olimpiadzie
UJ stawia na sport. Nowoczesne obiekty powstaną na kampusie

27.07.2021
Kampus 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego na Ruczaju zostanie rozbudowany. Wkrótce ruszy tam budowa Uczelnianego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego. Przetarg na wartą ponad 26 mln złotych inwestycję został właśnie rozstrzygnięty. Za kilkanaście miesięcy studenci będą mieli do dyspozycji m.in. boiska, korty tenisowe, elementy małej architektury oraz ciągi pieszo-rowerowe.
więcej o UJ stawia na sport. Nowoczesne obiekty powstaną na kampusie

26.07.2021
22 lipca prof. Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ powołany został na członka Europejskiej Grupy Ekspertów ds. Wariantów SARS-CoV-2. To jedyny polski naukowiec zasiadający w tym gremium w charakterze indywidualnego eksperta.
więcej o Profesor Krzysztof Pyrć w Europejskiej Grupie Ekspertów ds. Wariantów SARS-CoV-2
Sukces międzynarodowej inicjatywy Una.Futura

13.07.2021
9 lipca zakończył się koordynowany przez Uniwersytet Jagielloński międzynarodowy projekt Una.Futura zorganizowany we współpracy z partnerami Una Europa. W tym innowacyjnym procesie, który miał na celu opracowanie rozwiązań dotyczących rzeczywistych wyzwań w środowisku społeczno-gospodarczym, związanych z rewolucją cyfrową, wzięło udział ponad 100 studentów, doktorantów, facylitatorów i ekspertów z partnerskich uniwersytetów Una Europa.
więcej o Sukces międzynarodowej inicjatywy Una.Futura