Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Za nami II konferencja projektu społecznego Seniorpedia.pl

13.12.2023
II konferencja "Seniorpedia.pl - Razem! Chętnie! Wzajemnie!" odbyła się we wtorek 12 grudnia w auli Nowodworskiego przy ul. Św. Anny 12 w Krakowie. Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób starszych oraz konieczność pomocy opiekunom w pełnieniu tych roli.
więcej o Za nami II konferencja projektu społecznego Seniorpedia.pl
Studenci z UJ mistrzami Europy Środkowej w programowaniu zespołowym

12.12.2023
Drużyna studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w składzie: Antoni Długosz, Kacper Paciorek, Kacper Topolski, zwyciężyła w Mistrzostwach Centralnej Europy w Programowaniu Zespołowym (ICPC CERC), które odbyły się w dniach 8-10 grudnia w Ljubljanie (Słowenia).
więcej o Studenci z UJ mistrzami Europy Środkowej w programowaniu zespołowym
Jubileusz jednej z najważniejszych polskich instytucji kulturalnych

12.12.2023
W poniedziałek 11 grudnia w sali Senatorskiej Zamku Królewskiego na Wawelu odbyła się gala z okazji 20-lecia Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena. W imieniu społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego najlepsze życzenia i gratulacje prezes instytucji Elżbiecie Pendereckiej przekazał rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Jubileusz jednej z najważniejszych polskich instytucji kulturalnych
Dominika Kurda w zarządzie Krajowej Reprezentacji Doktorantów

11.12.2023
Doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu UJ Dominika Kurda zasiądzie w zarządzie Krajowej Reprezentacji Doktorantów (KRD) w kadencji 2024. Wybory nowych władz ogólnopolskiego przedstawiciela i wyraziciela woli środowiska doktorantów odbyły się podczas XX Zjazdu Delegatów, który zorganizowano w ubiegły weekend w Krakowie.
więcej o Dominika Kurda w zarządzie Krajowej Reprezentacji Doktorantów
Sensacyjne odkrycia archeologów UJ w amerykańskim stanie Kolorado

11.12.2023
Nasze tegoroczne ustalenia całkowicie zmieniają obraz tego obszaru osadniczego pod różnymi kątami - mówi dr hab. Radosław Palonka, prof. UJ z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, który od kilkunastu lat odkrywa fascynujące zabytki i obyczaje liczącej 3 tys. lat kultury Indian Pueblo na granicy stanów Kolorado i Utah. Jego zespół jest jedynym z Polski i jednym z nielicznych z Europy, który prowadzi badania w tej części świata.
więcej o Sensacyjne odkrycia archeologów UJ w amerykańskim stanie Kolorado