Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Młodzi naukowcy z UJ laureatami stypendiów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
osiągnięcie

Młodzi naukowcy z UJ laureatami stypendiów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

11.05.2017
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz 25 przyznała stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski. Roczne stypendia w wysokości 28 tys. zł otrzyma w tym roku 100 młodych badaczy. Wśród nich znalazło się 14 osób z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Młodzi naukowcy z UJ laureatami stypendiów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
Gwarancje finansowe dla studentów uczelni brytyjskich

08.05.2017
Zgodnie z decyzją brytyjskiego rządu studenci będący obywatelami Unii Europejskiej, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji na studia w Wielkiej Brytanii w roku akademickim 2018/2019, mają gwarancję otrzymanie pomocy finansowej w postaci pożyczek oraz stypendiów aż do momentu ukończenia studiów, nawet jeżeli stanie się to po opuszczeniu przez Wielką Brytanię struktur UE.
więcej o Gwarancje finansowe dla studentów uczelni brytyjskich
Uniwersytet Jagielloński nadal jedyną polską uczelnią w rankingu Reutersa
osiągnięcie

Uniwersytet Jagielloński nadal jedyną polską uczelnią w rankingu Reutersa

08.05.2017
Uniwersytet Jagielloński awansował w rankingu Europe's Most Innovative Universities 2017 i pozostaje jedyną uczelnią z Polski oraz z Europy Środkowo-Wschodniej, która została zaliczona do tego prestiżowego grona. Listę 100 najbardziej innowacyjnych europejskich szkół wyższych, na podstawie analizy publikacji naukowych i danych patentowych z lat 2010-2015, po raz drugi opracowała agencja Thomson Reuters.
więcej o Uniwersytet Jagielloński nadal jedyną polską uczelnią w rankingu Reutersa
Alma Radio 1957-1993 - niezwykła wystawa w Collegium Maius

28.04.2017
Do końca maja w Muzeum UJ można zobaczyć wystawę "Od radiowęzłów do rozgłośni uniwersyteckiej. Alma Radio" przedstawiającą dorobek studenckiej rozgłośni działającej od lat 50. do 90. ubiegłego wieku. Po 10 latach pracy nad przypadkowo znalezionymi taśmami zaprezentowano niemal 40-letni dorobek uniwersyteckiej stacji. Twórcy ekspozycji nadali jej koncepcję medium społecznościowego ówczesnych czasów, czyli czym żyli studenci, kiedy nie było Facebooka.
więcej o Alma Radio 1957-1993 - niezwykła wystawa w Collegium Maius
WZiKS UJ: 3 kierunki z certyfikatem "Studia z Przyszłością"

28.04.2017
Zarządzanie kulturą i mediami (studia I stopnia), polityka społeczna (studia I i II stopnia) i psychologia społeczna (studia jednolite magisterskie) - to kierunki prowadzone na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego (WZiKS UJ), które uzyskały certyfikaty "Studia z Przyszłością". Organizatorem merytorycznym konkursu jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.
więcej o WZiKS UJ: 3 kierunki z certyfikatem "Studia z Przyszłością"