Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Uniwersytecka storczykarnia przeszła całkowitą metamorfozę

26.04.2017
W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego dobiegła końca modernizacja szklarni "Holenderka", w której znajduje się najcenniejsza i największa w Polsce kolekcja storczyków oraz sagowców. Obiekt jest dostępny dla gości przez cały sezon, a nie jak dawniej jedynie kilka razy w roku. W planach są kolejne inwestycje w ogrodzie. - W najbliższych latach będzie to wielki plac budowy - zapowiada jego kierownik dr hab. Józef Mitka.
więcej o Uniwersytecka storczykarnia przeszła całkowitą metamorfozę
Pierwszy w Polsce student z tytułem doktora nauk medycznych

24.04.2017
W ubiegłym tygodniu Rada Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum nadała tytuł doktora studentowi VI roku kierunku lekarskiego Mateuszowi Hołdzie. To pierwszy taki przypadek w Polsce, kiedy student bez tytułu magistra otrzymał tytuł doktora nauk medycznych.
więcej o Pierwszy w Polsce student z tytułem doktora nauk medycznych
Spotkanie z Ocalonymi w ramach "Projektu Pamięć"

21.04.2017
19 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie z serii "Projekt Pamięć” organizowane przez Stowarzyszenie All In UJ przy wyjątkowym udziale Katedry UNESCO ds. Edukacji o Holokauście. Tym razem gośćmi spotkania byli Gabriella Karin oraz Robert Geminder, którzy opowiedzieli, jak udało im się przeżyć okres zagłady Żydów podczas II wojny światowej. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka.
więcej o Spotkanie z Ocalonymi w ramach "Projektu Pamięć"
Studenci z UJ wyróżnieni w hackathonie KrakHack

27.03.2017
W weekend 18–19 marca 2017 w Krakowie odbył się hackathon KrakHack – burza mózgów, której celem było wykreowanie pomysłów na miasto przyszłości. Wśród wyróżnionych pomysłów znalazł się projekt studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Studenci z UJ wyróżnieni w hackathonie KrakHack
Dzień Otwarty na Uniwersytecie Jagiellońskim

24.03.2017
W piątek 24 marca rozpoczęła się kolejna edycja Dnia Otwartego UJ. Cykliczna impreza umożliwia wszystkim zainteresowanym zapoznanie się z ofertą uczelni, porozmawianie ze studentami i pracownikami naukowymi, a także zaznajomienie się z procesem rekrutacyjnym.
więcej o Dzień Otwarty na Uniwersytecie Jagiellońskim