Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

W <span lang="la">Collegium Maius</span> zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika

W Collegium Maius zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika

07.12.2023
"Zakończenie Roku Kopernika post scriptum" brzmiał tytuł spotkania, które 6 grudnia zorganizowano w Librarii Collegium Maius. Mimo że ostatnim punktem uświetniających 550. rocznicę urodzin wielkiego astronoma było wrześniowe wmurowanie tablicy w sieni Muzeum UJ, środowym wydarzeniem dopisano artystyczny dodatek. Jego głównym punktem było odsłonięcie portretu Kopernika autorstwa krakowskiego malarza Władysława Szyszki.
więcej o W Collegium Maius zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika
Prof. Józef Dulak laureatem konkursu STEM <span lang="en">Impact Award</span> 2023-24

Prof. Józef Dulak laureatem konkursu STEM Impact Award 2023-24

06.12.2023
Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zakończyła procedurę konkursową dla programu Fulbright STEM Impact Award 2023-24 i zaprezentowała listę laureatów. W gronie 6 zwycięzców znalazł się prof. Józef Dulak z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, który zrealizuje projekt badawczy na University of Washington w Seattle w Stanach Zjednoczonych.
więcej o Prof. Józef Dulak laureatem konkursu STEM Impact Award 2023-24
Ambasador Niemiec z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

06.12.2023
4 grudnia Uniwersytet Jagielloński odwiedzili przedstawiciele niemieckiej dyplomacji: ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Viktor Elbling oraz konsul generalny Holger Mahnicke. Z dyplomatami w Collegium Novum UJ spotkali się rektor UJ prof. Jacek Popiel oraz prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec.
więcej o Ambasador Niemiec z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Kompleksowo leczą otyłość i mają potwierdzający to certyfikat

05.12.2023
Szpital Uniwersytecki w Krakowie (SU) poinformował, że Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Stanów Nagłych i działające przy nim Centrum Chirurgicznego Leczenia Otyłości otrzymały certyfikat Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości za leczenie pacjentów bariatrycznych. To jedyny tego typu ośrodek w południowej Polsce oferujący pełnoprofilową diagnostykę i opiekę.
więcej o Kompleksowo leczą otyłość i mają potwierdzający to certyfikat
Opowieść o królowej polskich rzek nagrodzona przez Bibliotekę Kraków

05.12.2023
Kiedy i w jakich okolicznościach Wisła zaczęła być postrzegana jako królowa polskich rzek? Jak wpływała na kształtowanie się polskiej tożsamości, na charakter państwowości i na symbolikę narodową? Jak przebiegała i czym się zakończyła rywalizacja na tym polu z innymi wielkimi rzekami Europy? - odpowiedzi m.in. na te pytania znajdziemy w najnowszej książce prof. Andrzeja Chwalby, za którą otrzymał Nagrodę Krakowskiej Książki Miesiąca Grudnia 2023.
więcej o Opowieść o królowej polskich rzek nagrodzona przez Bibliotekę Kraków