Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Nagroda FEBS dla młodego kierownika grupy badawczej
nagrody

Nagroda FEBS dla młodego kierownika grupy badawczej

23.11.2023
Dr Guillem Ylla, kierownik Pracowni Bioinformatyki i Biologii Genomu na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ otrzymał "FEBS Excellence Award" – prestiżową nagrodę przyznawaną przez Federację Europejskich Towarzystw Biochemicznych, która służy wsparciu liderów grup badawczych rozpoczynających karierę zawodową i realizujących projekty z zakresu nauk przyrodniczych na poziomie molekularnym.
więcej o Nagroda FEBS dla młodego kierownika grupy badawczej
Program wsparcia dla studentów UJ chorujących na cukrzycę typu 1

23.11.2023
W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie (SU) uruchomiony został program wsparcia i integracji skierowany do studentów chorujących na cukrzycę typu 1. Realizują go pracownicy Oddziału Klinicznego Chorób Metabolicznych i Diabetologii SU, Katedry Chorób Metabolicznych UJ CM i Katedry Psychiatrii UJ CM oraz Zarząd Sekcji Psychodiabetologii Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, na bazie współpracy z Uniwersytetem Essex w Wielkiej Brytanii.
więcej o Program wsparcia dla studentów UJ chorujących na cukrzycę typu 1
Prof. Łukasz Kosiński laureatem międzynarodowego konkursu SHENG

23.11.2023
Narodowe Centrum Nauki (NCN) przedstawiło listy rankingowe 3. konkursu SHENG na polsko-chińskie projekty badawcze. Sfinansowanych zostanie 13 projektów o łącznej wartości ponad 15 mln zł. Grant otrzymał m.in. dr hab. Łukasz Kosiński, prof. UJ z Wydziału Matematyki i Informatyki, który wraz z naukowcami Uniwersytetu Wuhan zrealizuje projekt mający na celu zbadanie związków między różnymi obszarami analizy zespolonej.
więcej o Prof. Łukasz Kosiński laureatem międzynarodowego konkursu SHENG
Ogłoszono laureatów konkursu fotograficznego "<span lang="la">Camera Jagellonica</span>"
wydarzenie kulturalne

Ogłoszono laureatów konkursu fotograficznego "Camera Jagellonica"

23.11.2023
22 listopada w Strefie Studenckiej w Collegium Kołłątajowskim UJ odbył się wernisaż prac, które zwyciężyły w siódmej edycji konkursu fotograficznego "Camera Jagellonica". Autorzy i autorki fotografii uznanych za najlepsze przez konkursowe jury, rektora UJ, redakcję miesięcznika "Alma Mater" i portal Cafe Nauka odebrali nagrody i dyplomy.
więcej o Ogłoszono laureatów konkursu fotograficznego "Camera Jagellonica"
W USD po raz pierwszy przeprowadzono operację metodą Nussa

22.11.2023
Zespół chirurgów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie (USD) przeprowadził operację klatki piersiowej lejkowatej sposobem Nussa z śródoperacyjną krioanalgezją nerwów międzyżebrowych - czasowym zamrożeniu nerwów w temperaturze 80 st. C celem zniesienia czucia bólu. Tę metodę uśmierzania bólu okołooperacyjnego - precyzyjne zamrożenie odpowiednich nerwów pod kontrolą torakoskopii - zastosowano w lecznicy po raz pierwszy.
więcej o W USD po raz pierwszy przeprowadzono operację metodą Nussa