Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Studenci i doktoranci UJ nagrodzeni za działalność na rzecz uczelni

12.10.2023
W Collegium Maius wręczono, ustanowione w tym roku, Nagrody Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego dla studentów i doktorantów UJ za szczególne zaangażowanie w działalność organizacyjną na rzecz najstarszej polskiej uczelni. Czwartkowa uroczystość była doskonałą okazją do oficjalnego podziękowania laureatom za wytrwałość, zaangażowanie i ciężką pracę, która doprowadziła ich do osiągnięcia tego wyróżnienia.
więcej o Studenci i doktoranci UJ nagrodzeni za działalność na rzecz uczelni
Stale rośnie zainteresowanie badaniami w krakowskim synchrotronie

11.10.2023
Zakończył się 12. nabór wniosków o czas badawczy w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS w Krakowie. Międzynarodowa Komisja Oceniająca ponownie będzie miała okazję przeanalizować rekordową liczbę wniosków. Po raz pierwszy naukowcy mogli ubiegać się o prowadzenia badań na liniach CIRI i POLYX. Łącznie użytkownicy będą mieli do dyspozycji 7 linii i kriomikroskop.
więcej o Stale rośnie zainteresowanie badaniami w krakowskim synchrotronie
Kolejne wsparcie WOŚP dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

11.10.2023
Po raz kolejny Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie otrzymał cenny sprzęt medyczny od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem placówka wzbogaciła się o IR Biotyper - system spektroskopii w podczerwieni z transformacją Fouriera (FT-IR). Nowy sprzęt pozwoli ulepszyć zarządzanie higieną szpitalną.
więcej o Kolejne wsparcie WOŚP dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
Badacze opracowali specjalny barometr na najbliższe wybory

10.10.2023
Naukowcy z najlepszych ośrodków akademickich w Polsce - pod kierownictwem Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ i przy technicznym wsparciu DigiPols Lab z Cyprus University of Technology - uruchomili Barometr Wyborczy 2023. Jest to darmowa aplikacja, która umożliwia wyborcom porównanie własnych poglądów politycznych ze stanowiskami komitetów startujących w najbliższych wyborach parlamentarnych.
więcej o Badacze opracowali specjalny barometr na najbliższe wybory
Naukowcy UJ uczestniczą w budowie obserwatorium neutrinowego

10.10.2023
Hyper-Kamiokande to obserwatorium neutrin budowane na terenie Obserwatorium Kamioka w Japonii. Do głównych celów naukowych projektu należeć będzie poszukiwanie rozpadów protonów oraz wykrywanie emisji neutrin od źródeł astrofizycznych. W budowę i przyszłą pracę kolaboracji Hyper-Kammiokande zaangażowani są pracownicy Obserwatorium Astronomicznego UJ: mgr inż. Krzysztof Ziętara, prof. Michał Ostrowski oraz dr hab. Łukasz Stawarz, prof. UJ.
więcej o Naukowcy UJ uczestniczą w budowie obserwatorium neutrinowego